سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 15 شهریور 1396  ::  12:26   

کردستان رتبه اول کشوری در هشتمین المپیاد نانو را کسب کرد

سرویس کردستان-استان کردستان با 8 برگزیده ی نهایی و کسب 3 مدال ارزشمند، یک مدال طلا و دو مدال برنز رتبه ی اول کشوری هشتمین المپیاد نانو را کسب کرد.

به گزارش کردپرس مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در مرحله کشوری هشتمین المپیاد نانو دیار محمدی دانش آموز دبیرستان فرزانگان مریوان مدال ارزشمند طلا و دانش آموزان رزا رستم نژاد از دبیرستان فرزانگان دو و مازیار افشار از دبیرستان شهید بهشتی دو ناحیه دو سنندج نیز دو مدال با ارزش برنز را به دست آوردند.
رشید قربانی با بیان اینکه در طول هشت دوره گذشته برای اولین بار است که دانش آموزان دختر استان موفق به کسب مدال شده اند؛ گفت: 5 دانش آموز شرکت کننده دیگر نیز دیپلم افتخار هشتمین المپیاد نانو را به دست آورده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان این موفقیت بی نظیر را به دانش آموزان مدال آور، اولیا آنان، پژوهش سراهای دانش آموزی پروفسور پرتو ماه مریوان و رنج آوری ناحیه دو سنندج، اساتید راهنما و دبیرخانه ی استانی هشتمین المپیاد نانو تبریک گفت.
در آئین اختتامیه این المپیاد که به میزبانی استان قزوین برگزار شد، دانش آموزان مریوانی موفق به کسب یک مدال طلا و کسب یک دیپلم افتخار شدند.
دیار محمدی دانش آموز کردستانی که در مرحله کشوری هشتمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو موفق به کسب رتبه اول و گردن آویز طلا شده است از دانش آموزان مستعد مریوانی است.
مدیر آموزش و پرورش مریوان با اشاره به این موفقیت اظهار کرد: دیار محمدی دانش آموز دبیرستان دوره دوم نمونه دولتی فرزانگان موفق به کسب رتبه اول کشوری و مدال طلا و اسرین حیدری دانش آموز دبیرستان غیر انتفاعی بهاران هم موفق به دریافت دیپلم افتخار این مرحله از هشتمین المپیاد نانو شدند.
بهمن عرفانی گفت: در مجموع و با کسب این موفقیت توسط دانش آموزان مریوانی، استان کردستان 1 طلا، 2 برنز و 5 دیپلم افتخار کسب کرد و جایگاه اول کشوری را به خود اختصاص داد.
عرفانی افزود: دانش آموزان مازیار افشار و رزا رستم‌نژاد از ناحیه 2 سنندج هم در این المپیاد موفق به دریافت مدال برنز و رتبه سوم کشوری شدند.
وی تصریح کرد: هشتمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو با شرکت بیش از 23 هزار 500 دانش آموز از سراسر کشور برگزار شد.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید