سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 9 تیر 1397  ::  11:49   

آغاز فعالیت های کاروان فرهنگی – هنری ایران در اقلیم کردستان عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان – کاروان فرهنگی – هنری جمهوری اسلامی ایران فعالیت یک هفته ای خود در اقلیم کردستان را آغاز کرد.
 

به گزارش کردپرس، با حضور مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل، نوزاد هادی استاندار اربیل و خالد دوسکی وزیر فرهنگ اقلیم کردستان عراق روز جمعه (8 تیر ماه) کاروان فرهنگی – هنری ایران تحت عنوان "بزم و شادی" در تالار میدیا در اربیل به روی صحنه رفت.

هنرمندانی همچون علاالدین نباتی، فواد پیشوا، کامبیز اسدی، فرید رحیمی، فراز معروفی، زاهد کریمی، اسعد ورمزیار، عدنان قوامی، اسعد فریدی و ایرج زبردست کاروان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سفر یک هفته ای به اقلیم کردستان را همراهی می کنند.

معرفی فرهنگ ‌و هنر ایرانی و بست و گسترش روابط فرهنگی با اقلیم کردستان عراق از اهداف سفر کاروان فرهنگی - هنری ایران به اقلیم کردستان و اجرای یک هفته ای در شهرهای این اقلیم می باشد که نمایش های طنز، موسیقی سنتی و شعبده بازی را در چند شهر اقلیم کردستان عراق اجرا خواهد کرد.

همچنین در حاشیه اجرای کاروان هنری ایران در اقلیم کردستان که به همت سرکنسولگری های ایران در اربیل و سلیمانیه انجام شده است، نمایشگاه عکسی از مجموعه جاذبه های گردشگری استان کردستان بر پا می شود.

شایان ذکر است، قرار است سال جاری، هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق برگزار شود.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید