سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 22 شهریور 1396  ::  08:49   

قطار دهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه به حرکت درآمد

سرویس کردستان- سوت قطار دهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه با اعلام فراخوان در سه بخش شعر، ویزه و مقاله نویسی با هدف ترویج ادبیات آئینی به صدا درآمد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، فراخوان دهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه با هدف آشنایی با صفات و فضایل امام حسین (ع)، ترویج فرهنگ و ارزش های اصیل اسلامی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آئینی عاشورایی، شناسایی فاخران فرهنگی و ادبی، رصد فرهنگی عاشورا در سطوح مختلف و ... منتشر شد.

این کنگره در سه بخش شعر، ویژه و مقاله نویسی با محوریت تلفیق هنر و مذهب و حرکت در مسیر عرفانی برگزار می شود.

در بخش شعر علاقه مندان می توانند سروده های خود را به زبان فارسی در دو رده سنی جوانان (زیر 30 سال) و بزرگسالان (بالای 30 سال) به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند.

بخش ویژه شامل دو محور با تأکید بر شهدای کردستان به خصوص شهدای مدافع حرم و شهید محسن حججی و شهدای جوان متمسک به سیره ائمه اطهار (ع) می باشد.

بخش آخر هم به مقاله نویسی در محورهای شناخت هرچه بیشتر جریانات، فِرَق، حاکمیت سیاسی زمان ائمه، آسیب های اجتماعی و اقتصادی تعلق دارد.

بنا بر اعلام فراخوان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه کنگره از صبح روز سه شنبه آغاز و تا 12 مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت. همچنین زمان برگزاری دهمین کنگره شعر عاشورایی قروه نیمه دوم محرم در مجتمع فرهنگی و هنری فردوسی قروه می باشد.

شایان ذکر است که ارسال اشعار در تمامی سبک ها و قالب های شعری بلامانع بوده و آثار ارسالی نباید در جشنواره های دیگر شرکت داده و یا چاپ شده باشند و اینکه از هر شرکت کننده 3 اثر پذیرفته خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قروه همزمان با اعلام انتشار فراخوان تعداد شرکت کنندگان در نهمین کنگره را 337 نفر با 805 اثر ارسالی دانست و گفت: از تعداد آثار ارسالی 540 اثر تأیید و به مرحله داوری رسید.

به گفته «شهلا مژده» 23 نفر در نهمین کنگره برگزیده شدند و تعداد شرکت کنندگان در 9 دوره قبل ۲ هزار و 500 شرکت کننده با 6 هزار و 204 اثر بوده است./

 

کد خبرنگار: 10211

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید