انتشار:  دوشنبه 29 اردیبهشت 1399  ::  12:02   

خطیب دجله:

40 سال است فعالیت دموکراتیک کردها تروریستی قلمداد می شود

سرویس ترکیه - خطیب دجله، سیاستمدار معروف کرد ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از حملات حاکمیت سیاسی به کنگره جامعه دموکراتیک (DTK) عنوان کرد: 40 سال است که فعالیت های دموکراتیک کردها به عنوان های تروریستی قلمداد می شود.

به گزارش کردپرس، خطیب دجله، سیاستمدار معروف کرد ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از حملات حاکمیت سیاسی به کنگره جامعه دموکراتیک (DTK) عنوان کرد: «با هدف قرار دادن DTK تلاش می کنند مانع تقویت کردها در زمینه های دموکراتیک شوند. این کنگره در حل و فصل سیاسی مسئله کردها یک پایه بسیار مهم به حساب می آید. علاوه بر این، این کنگره در پروژه عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در حل و فصل مسئله کردها جایگاه بسیار مهمی دارد. حتی اوجالان حضور بنده در هیئت مذاکره کننده امرالی را به عنوان نماینده DTK در روند مذاکرات معرفی می کرد».

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، عضو سابق هیئت امرالی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «30 – 40 سال است که هر گونه فعالیت و سازماندهی کردها در قالب های قانونی هم که باشد با یک مانع دولتی که ماهیت آن هیچ موقع تغییری نکرده است روبه رو بوده و تمامی احزاب، سازمان های دموکراتیک، انجمن ها، سندیکاها و ... تحت عنوان "سازمان های تروریستی" تلقی شده و فعالیتشان منع شده است. با این دروغ ها تلاش می شود تا در برابر فعالیت های قانونی و دموکراتیک کردها مانع ایجاد کنند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها