انتشار:  سه‌شنبه 30 اردیبهشت 1399  ::  10:00   

واکنش اربیل به نامه دبیرخانه شورای وزیران عراق در خصوص عدم پرداخت حقوق کارمندان اقلیم کردستان؛ نظر مصطفی کاظمی نیست

سرویس عراق و اقلیم کردستان – سخنگوی دولت اقلیم کردستان در واکنش به نامه دبیرخانه شورای وزیران عراق به دولت اقلیم کردستان با این مضمون که اربیل باید حقوق کارمندان خود را تامین کند، گفت که این نامه رای و نظر نخست وزیر جدید نیست.
 

 به گزارش کردپرس، دبیرخانه شورای وزیران عراق اعلام کرد که هیچ توافقی با دولت اقلیم کردستان برای پرداخت حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم صورت نگرفته و اربیل باید حقوق کارمندان را از سهم بودجه اقلیم تامین نماید.

بنا به سند صادره از دبیرخانه شورای وزیران عراق در تاریخ 5 مه 2020 هیچ توافقی میان هیأت اقلیم کردستان، وزارت دارایی و دبیرخانه شورای وزیران عراق صورت نگرفته است.

جوتیار عادل سخنگوی دولت اقلیم کردستان در گفتگو با شبکه تلویزیونی روداو اعلام کرد: نامه دبیرخانه شورای وزیران عراق در تاریخ 5 مه 2020 ارسال شده است و رای و نظر مصطفی کاظمی نخست وزیر جدید نیست، توافق میان اربیل و بغداد با اظهارات یک مدیر کل متوقف نمی شود و از بین نمی رود.

وی درباره دولت کاظمی، گفت: اربیل، در کنار دولت جدید است و به ویژه شاهد وجود توافق خوبی هستیم.

 جوتیار عادل تاکید کرد: اربیل، پایبند تحویل روزانه 250 هزار بشکه نفت به بغداد بر اساس توافق سال 2019 است و در مقابل نیز دولت مرکزی باید استحقاقات دارایی اقلیم کردستان را پرداخت کند.

پیش از این، دولت اقلیم کردستان با ارسال نامه ای به بغداد 10 نکته درباره توقف حقوق کارمندان اقلیم کردستان را متذکر شد و از بغداد خواست بیش از 384 میلیارد دلار را به عنوان جبران دوره زمانی 1963 تا 2003 به اقلیم کردستان پرداخت کند.