انتشار:  سه‌شنبه 30 اردیبهشت 1399  ::  11:00   

رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس مطرح کرد؛

دنباله‌رو ENKS و PYDنیستیم/سیاست بخش خارج نشین ENKS متزلزل است

سرویس سوریه-رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه گفت‌:حزب اتحاد لیبرال ضمن آن که با کنگره جوامع دموکراتیک در اداره خودمدیریتی دموکراتیک کُردستان سوریه حضور دارد، اما دنباله‌رو هیچ کدام از دو جریان انجمن‌میهنی کُرد و حزب اتحاد دموکراتیک نیست.

«فرهاد تلو» رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به خط سیاسی این حزب در شمال سوریه، اظهار کرد: حزب اتحاد لیبرال، سال ۲۰۱۱ تشکیل شد.ما جریان مستقلی هستیم و به هیچ کدام از دو حرکت انجمن میهنی کُرد(‌ENKS) و کنگره جوامع دموکراتیک(TVDEM) وابسته نیستیم.

وی ادامه داد:از لحاظ سیاسی خط فکری مشخص خود را داریم اما نیروهای ما در خودمدیریتی حضور دارند و بخشی از بدنه اداره خودگردان هستند.

فرهاد تلو تصریح کرد:حزب اتحاد لیبرال از جمعی از روشنفکران، دانشجویان، اساتید دانشگاه، پزشکان و اقشار دیگر جامعه کُردستان سوریه تشکیل شده است.

رییس حزب اتحاد لیبرال درباره مذاکرات میان انجمن‌میهنی و حزب اتحاد دموکراتیک گفت:انجمن میهنی کُرد از پنج یا شش حزب تشکیل شده و به دو بخش تقسیم‌ شده‌اند، بخشی که در داخل کُردستان سوریه حضور دارند و‌ بخشی که خارج نشین هستند.

وی ادامه داد:آن بخشی از انجمن‌ میهنی که در داخل حضور دارند به دنبال شراکت با اداره خودگردان و حضور در پروسه سیاسی هستند و رویکرد آن‌ها با رویکرد کُردی نزدیک است اما بخش خارج نشین انجمن میهنی، رویکرد متزلزلی دارند و روزی با ترکیه، روزی با اپوزسیون و روزی با حزب دموکرات(پارتی) و روزی با آمریکا وارد مذاکره می‌شوند اما هیچ دستاوردی به جز تشدید اختلافات ندارند.

فرهاد تلو خاطرنشان کرد:این بخش نمی‌خواهد  احزاب دیگر در مذاکرات میان دو جناح حضور داشته باشند و به نحویی به دنبال معامله پنجاه پنجاه هستند، چیزی که قابل قبول نیست.