انتشار:  چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399  ::  09:46   

نماینده PYD در اقلیم کُردستان عراق در گفت‌وگو با کُردپرس؛

۲۵ حزب به اتحادیه پیوستند/ENKS حضور ندارد

سرویس سوریه-نماینده حزب اتحاد دموکراتیک در اقلیم کُردستان عراق گفت‌:بیست و پنج حزب در راستای تصمیم مشترک در خصوص آینده خودمدیریتی در مذاکرات سیاسی اقدام به تشکیل اتحاد احزاب ملی کُرد نمودند که البته هیچ کدام از احزاب وابسته به جریان انجمن میهنی کُرد در جریان تازه تاسیس حضور ندارند.

«سلیمان عرب» نماینده حزب اتحاد دموکراتیک در اقلیم کُردستان عراق در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به تشکیل یک جریان متشکل از احزاب کُرد در اداره خودگردان کُردستان سوریه، اظهار کرد:منطقه و سوریه در شرایط حساسی به سر می‌برند به همین خاطر بیست و پنج حزب کُرد در سوریه پس از درخواست ژنرال "مظلوم عبدی" فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک به منظور اتحاد در سوریه، اقدام به تشکیل اتحادیه احزاب ملی کُرد نمودند.

وی ادامه داد:حزب‌هایی که در احزاب اتحاد ملی جای گرفته‌اند، اکثر احزابی هستند که در اداره خودمدیریتی دموکراتیک حضور دارند و هر کدام از این احزاب نماینده خود را در این اتحادیه مشخص نمودند.

وی افزود:هدف از تشکیل این جریان، حضور نماینده‌های هر یک از احزاب برای گفت‌وگوهای آینده درباره آینده کُردستان سوریه با طرف‌های داخلی و خارجی است.

سلیمان عرب در پاسخ به این سوال که آیا نماینده انجمن میهنی کُرد ENKS نیز در آن حضور دارد، گفت:هیچ کدام از احزاب وابسته به جریان انجمن میهنی کُرد در این جریان حضور ندارند.

نماینده حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) در اقلیم کُردستان عراق خاطرنشان کرد:بدون شک اتحاد این بیست و پنج حزب، اقدام بسیار نیرومندی برای متحد شدن  کُردها در سوریه و سنگین‌ترشدن کف ترازو در مذاکرات آتی با دولت مرکزی، اپوزسیون و جامعه جهانی خواهد بود.