انتشار:  چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399  ::  17:49   

توصیه استاندار کرمانشاه به مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی/ خطر همچنان در کمین است

سرویس کرمانشاه-  استاندار کرمانشاه با اشاره به رو به افزایش بودن  تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان گفت: برای کنترل این بیماری مردم باید همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش کُرد پرس،  هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: تداوم روند افزایش مبتلایان می‌تواند مردم و استان را با خطر جدی مواجه کند اما  اگر افزایش تعداد مبتلایان در راستای بیماریابی باشد جای نگرانی نیست.

وی با اشاره به اینکه روزانه از ۵۰۰ نفر تست کرونا گرفته می‌شود، افزود: در چند روز آینده با خرید ۲ دستگاه تست دیگر ظرفیت تست روزانه از مردم به یک هزار نفر می‌رسد.

استاندار کرمانشاه اظهارنظرهای مطرح شده درخصوص ویروس کرونا را غیرواقعی توصیف کرد و گفت: فرضیاتی که در مورد استفاده کردن از دستکش و اینکه هوای گرم ویروس را از بین می‌برد کاملا رد شده است و اگر خود مردم رعایت نکنند قشر زیادی از آنها درگیر این بیماری می‌شوند.

وی از معلمانی که در این فضای کرونایی آموزش را رها نکردند، گفت: از همه معلمان که در این ایام دست از آموزش نکشیدند و به صورت مجازی یا حقیقی وظیفه خود را به بهترین نحو ممکن انجام دادند تشکر می‌کنم.

شهروندان اجرای پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم در این نشست گفت: باتوجه به تداوم‌خطر ابتلا به کرونا شهروندان اجرای پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

دکترمحمودرضا مرادی افزود: نگرانی در خصوص افزایش آمار مثبت سرپایی در استان و بیماریابی فعال وجود ندارد اما در صورتیکه منجر به بستری شوند نگران کننده خواهد بود

وی گفت: با تمهیدات اندیشیده شده از هفته آینده تعداد تست های Pcr افزایش خواهد یافت که موجب افزایش سرعت شناسایی بیماران مبتلا به کرونا در استان شده و قطع زنجیره انتقال ویروس را در پی خواهد داشت.

وی اظهارداشت: تا پایان خرداد ماه آموزش درس های تئوری در دانشکده ها به صورت مجازی خواهد بود و دوره های کارآموزی و رزیدنتی برای رشته های پرستاری و پزشکی نیز که در حال انجام است و دوره های کارورزی هم از تیر ماه آغاز می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: برای رفع کمبود نیروی انسانی موردنیاز در مراکز درمانی درگیر کرونا از نیروهای مازاد در دانشکده ها استفاده خواهد شد.

در این نشست همچنین آخرین وضعیت آزمایشگاه‌های تشخیص طبی کرونا در استان بررسی و راهکارهای لازم برای افزایش ظرفیت آنها ارایه و مقرر شد تامین اجتماعی، سپاه، ارتش و بخش خصوصی نیز در انجام تست Pcr با دانشگاه علوم پزشکی همکاری لازم را به عمل آورند.