انتشار:  پنج‌شنبه 1 خرداد 1399  ::  17:21   

دادستان کردستان:

از ظرفیت سمن ها در حوزه مبارزه با بد حجابی استفاده شود

سرویس کردستان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در اولین جلسه سازمان قضایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اظهار داشت: باید از ظرفیت سمن‌ها برای مقابله با بی‌حجابی در جامعه استفاده و آنان را ترغیب کنیم که در حوزه آسیب‌های اجتماعی بویژه حجاب و عفاف نیز فعالیت کنند.
 

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، محمد جباری  با بیان اینکه برای برخورد با بی‌حجابی باید سیاست‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را بکار گیریم، افزود: در بحث امر به معروف و نهی از منکر و در حوزه حجاب، تا زمانی که فعالیت‌ها نتیحه محور باشد، باید فرهنگی و نرم‌افزاری اقدام کرد اما اگر موثر نبود باید برخورد قانونی شود.
وی به کمرنگ شدن فرهنگ حجاب و شکستگی قبح بی‌حجابی در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر این رویه ادامه داشته باشد، به تدریج ناهنجاری‌ها به هنجار و ارزش تبدیل می‌شوند که آفت بسیار بزرگی برای جامعه اسلامی است پس باید مراقب بود و همه احساس مسوولیت کنیم.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان تاکید کرد: کسانی عمدا به توطئه‌های دشمن مبنی بر عدم رعایت حجاب و مسایل دینی به منظور مقابله با نظام اسلامی عمل می کنند که باید با آنان برخورد قضایی شود چرا که عامدانه در پی تبلیغ بی‌حجابی در جامعه هستند.
جباری به لزوم فرهنگ‌سازی رعایت حجاب و عفاف از درون خانواده‌ها اشاره کرد و افزود: دستگاه‌ها در بحث امر به معروف و نهی از منکر تنها هستند در بسیاری موارد خانواده‌ها در این موضوع کوتاهی می‌کنند، در حالیکه والدین باید به فرزندان به ویژه دختران نزدیک شوند تا مطرود نشده و وارد آسیب‌های اجتماعی نشوند.