سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 1 خرداد 1399  ::  17:25   

رشد 56 درصدی خرید تضمینی گندم از کشاورزان کرمانشاه

سرویس کرمانشاه- مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه، از خرید تضمینی بیش از 15 هزار و تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان به‌صورت تضمینی خبر داد.

به گزارش کُرد پرس ماشاءاله ارویسی  در کرمانشاه از رشد 56 درصدی خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان هم استانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون 15 هزار و 52 تن گندم از کشاورزان گندم‌کار شهرستان‌های قصرشرین ، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب به‌صورت تضمینی توسط 10 مرکز مستقر در مناطق گرمسیری استان با قیمت مصوب خریداری شده است.

وی همچنین از پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان توسط دولت خبر داد و افزود : تاکنون بیش از 137 میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان واریز شده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با بیش بینی خرید تضمینی بیش از 670 هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاهی، افزود: امسال با توجه به حجم بالای خرید تضمینی گندم در استان 66 مرکز را شامل مراکز خرید تضمینی دولتی، بخش خصوصی و مباشرین تعاون روستایی با پراکنش مناسب در سراسر استان تجهیز و با توجه به شیوع بیماری کرونا، مکلف به رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی کرده‌ایم تا کشاورزان  در راستای تحویل گندم مازاد بر نیاز خود با هیچگونه مشکلی مواجهه نباشند.

وی مراکز خرید تضمینی را ملزم به رعایت تمامی دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران دانست و اظهار داشت: پرداخت وجه خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی بصورت کاملا مستقل صورت میگیرد و با توافق به عمل آمده با بانک کشاورزی، هیچگونه وجهی از بابت بدهی‌های بانکی و یا سایر معوقات کشاورزان به بانک از محل وجه واریزی خرید تضمینی از حساب کشاورزان کسر نخواهد شد و کشاورزان باید با در دست داشتن مدارک شناسایی و شماره حساب فعال به نام کشاورز نزد هر یک از شعب بانک کشاورزی، جهت تحویل گندم مازاد بر نیاز خود به نزدیکت‌رین مرکز خرید تضمینی گندم مراجعه کنند.

ارویسی متذکر شد: کشاورزان در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در این خصوص باید سریعا موارد تخلف احتمالی را به اطلاع ناظرین مستقر در مراکز برسانند.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه در پایان، به کشاورزان از این بابت اطمینان خاطر داد که مطالبات کشاورزان در صورت تکمیل بودن مدارک فوق در اسرع وقت به حساب ایشان واریز خواهد شد.