انتشار:  جمعه 2 خرداد 1399  ::  19:06   

سخنگوی HDP:

مردم ترکیه دیگر به حاکمیت آک پارتی اعتماد ندارند

سرویس ترکیه - ابرو گونای، سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی عنوان کرد: مردم ترکیه دیگر به حاکمیت آک پارتی اعتماد ندارند.

به گزارش کردپرس، ابرو گونای، سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی در واکنش به دستگیری سیاستمداران و فعالان مدنی کرد ترکیه عنوان کرد: «فشارها، بی قانونی ها، بازداشت ها و قتل عام های سیاسی حاکمیت حزب عدالت و توسعه (AKP) را به خوبی شناخته و بابت آن دیگر تعجب نمی کنیم. این وضعیت هر بار اراده و عزم ما در مبارزه را افزایش می دهد. دوستانمان که امروز از سوی نیروهای امنیتی ترکیه در دیاربکر دستگیر شده اند باید هر چه سریعتر از زندان آزاد شده و به این بی قانونی خاتمه داده شود».

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، گونای در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «اکنون نیز که حاکمیت سیاسی از شکست خود در انتخابات مطمئن شده است به تأکید بر تغییر قانون انتخابات روی آورده است که این مسئله را نیز از زبان دولت باغچلی رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) مطرح می کنند. در کنار این مسئله به تهدید تصفیه اپوزیسیون نیز روی آورده اند. تمامی این ها اعتراف به شکست، کاهش آراء و افولشان است. ملت ترکیه و جامعه ترکیه دیگر این حزب را رها کرده است. ملت ترکیه دیگر این حاکمیت را به خوبی می شناسد و به آن اعتماد نمی کند. به همین خاطر نیز حاکمیت دیگر اعتمادی به صندوق های رای ندارند. تصور می کنند با مهندسی هایی که در کاخ هایشان به دور از انسان ها طراحی می کنند خواهند توانست سلطنت خود را ادامه دهند. ولی این ها نیز عملی نخواهد شد و سلطنتشان را از دست خواهند داد. چه زود هنگام باشد، چه در زمان تعیین شده و چه دیر هنگام در اولین انتخاباتی که برگزار خواهد شد، شکست خواهند خورد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها