سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 5 خرداد 1399  ::  14:20   

تخریب یک قبرستان دیگر در کردستان ترکیه توسط نیروهای امنیتی

سرویس ترکیه - نیروهای امنیتی ترکیه در روستای گونشلی از توابع حسن کیف استان کردنشین باتمان اقدام به تخریب قبرستان این روستا و مقبره شیخ ابراهیم کرده و سپس پرچم ترکیه را در اطراف قبرستان نصب کرده اند.

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای امنیتی ترکیه در روستای گونشلی از توابع حسن کیف استان کردنشین باتمان پس از تخریب قبرستان این روستا اقدام به نصب پرچم ترکیه بر روی درخت های اطراف قبرستان کرده اند.

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، نیروهای امنیتی ترکیه که پیش از این نیز به تخریب قبرستان روستای گونَشلی اقدام کرده بودند یک بار دیگر مزارهای این قبرستان به همراه مقبره شیخ ابراهیم را که از سوی روستاییان مقدس تلقی می شود، تخریب کرده و پس از آن در اطراف قبرستان پرچم های ترکیه را نصب کرده اند.

احمد یاشار، رئیس مشترک انجمن MEBYA-DER در اظهاراتی با اشاره به این اقدام نیروهای مسلح ترکیه عنوان کرد: «حزب عدالت و توسعه (AKP) که خود را یک جریان دیندار معرفی می کند با این اقدام یک با دیگر نشان داده است که تحمل دین کردها، فرهنگ آنان و حتی مزار یک شیخ را هم ندارد. این اقدام به هیچ عنوان قابل توجیه نیست. فقط به خاطر این که کرد هستند این کارها صورت می گیرد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها