انتشار:  دوشنبه 5 خرداد 1399  ::  15:24   

تکذیب از سر گیری پروازها در عراق از ماه آینده میلادی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری عراق از سر گیری پروازها در این کشور از ماه آینده میلادی را تکذیب کرد.

به گزارش کردپرس، جهاد کاظم، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری عراق شامگاه یک شنبه در گفت و گو با خبرگزاری رسمی این کشور (واع) تاکید کرد که صحبت های مربوط به از سر گیری پروازها از ماه ژوئن آینده عاری از صحت است.

کاظم در این باره اظهار داشت: سازمان هواپیمایی کشوری تصمیم گرفت پروازها تا پایان ماه جاری (یک شنبه هفته آینده) به حالت تعلیق درآیند تا پس از آن، این مسئله با ستاد بحران و کمیته عالی بهداشت و سلامت مورد بررسی قرار گیرد و برای تمدید ممنوعیت پرواز یا بازگشایی حریم هوایی عراق تصمیم گیری شود.

این در حالی است که سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری عراق پیشتر با صدور بیانیه ای از ادامه تعلیق همه پروازهای داخلی و خارجی در این کشور تا پایان ماه جاری میلادی (11 خرداد) در راستای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر نسل جدید ویروس کرونا (کووید-19) خبر داده بود.

کاظم در بیانیه خود تاکید کرده بود که پروازهای ویژه بازگرداندن شهروندان عراقی از سایر کشورها، پروازهای اضطراری، تخلیه پزشکی و باری از این ممنوعیت مستثنی هستند و عبور هواپیماهای کشورهای دیگر از حریم هوایی این کشور نیز همچنان ادامه می یابد.

برچسب‌ها:
#عراق
#سازمان هواپیمایی
#تعلیق پروازها
#مقابله با کرونا