انتشار:  دوشنبه 5 خرداد 1399  ::  20:58   

کارشناسان مسائل تروریسم:

کردهای سوریه برای مقابله با داعش به حمایت بین المللی نیاز دارند

سرویس جهان- کارشناسان مسائل تروریزم معتقدند کردهای سوریه مانند گذشته برای مبارزه با داعش حمایت نمی شوند و این مسئله داعش را در حملات به مناطق تحت کنترل سوریه جسورتر کرده است.

 

به گزارش کردپرس، نیروهای گروه داعش در هفته های اخیر حملات خود به نیروها در عراق و سوریه را افزایش داده است. سام هلن، پژوهشگر مسائل تروریسم به بخش انگلیسی دویچه وله گفته است این گروه از شیوع کرونا در عراق و سوریه برای افزایش حملات خود استفاده کرده است.

برخی کارشناسان به این نشریه گفته اند آمریکا نیروهای خود را که برای حمایت از کردها در سوریه مستقر کرده بود از این کشور خارج کرده است و کردها مجبورند بخشی از توان نظامی خود را صرف مقابله با حملات احتمالی ترکیه کنند.

این کارشناسان هشدار داده اند کردها در حال حاضر نیروی کافی برای مراقبت از نیروهای محبوش داعش ندارند زیرا مجبورند بخشی از نیروهای خود را صرف آمادگی برای حملات احتمالی ترکیه کنند.

 کارشناسان به این نشریه آلمانی گفته اند کردهای سوریه به دلیل شیوع کرونا نمی توانند مانند گذشته به عملیات علیه داعش دست بزنند. آمریکا هم در حال حاضر نیروی کافی برای حمایت از کردها در سوریه ندارد بنابراین، نیروهای کرد سوریه برای مقابله با داعش حمایت نمی شوند.

کارشناسان همچنین هشدار داده اند داعش در مناطق مورد مناقشه عراق نیز در حال قدرت گرفتن است و حملات در این مناطق به طور کم سابقه ای افزایش یافته است.