سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 7 تیر 1399  ::  10:36   

هلی برن ارتش ترکیه در دهوک و کنترل بلندی های خامتیر

سرویس عراق و اقلیم کردستان - ارتش ترکیه با انجام عملیات هلی برن، نیروهای خود را در ارتفاعات استان دهوک اقلیم کردستان مستقر کرد.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی روداو، ارتش ترکیه روز جمعه 6 تیر ماه 1399 با انجام عملیات هلی برن به واسطه بالگردهای نظامی، کنترل بلندی های "خامتیر" در شمال شرق شهر زاخو از توابع استان دهوک را در دست گرفت.
بر اساس این گزارش، نظامیان ترکیه و نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در پنج کیلومتری روستای شرانش بخش درکاری در شمال شرقی زاخو به شدت درگیر شده اند.
نیروهای ترکیه از سوی توپخانه ارتش و جنگنده ها پشتیبانی می شدند و بر فراز منطقه نیز عملیات پرواز انجام می شد.
زیروان موسی بخشدار درکاری از توابع دهوک اعلام کرد به دلیل استقرار ارتش ترکیه در بلندی های "خامتیر" زاخو و توپباران و بمباران های مداوم منطقه، ترس و وحشت 13 هزار ساکن 30 روستای این منطقه را در بر گرفته است.
به گفته وی، 27 هزار آواره نیز در سه کمپ جداگانه پناهندگان منطقه مستقر هستند.
همزمان دلشیر عبدالستار بخشدار باتیفا از توابع زاخو از وارد آمدن خسارت به 12 روستای این بخش بر اثر بمباران و توپباران های ارتش ترکیه خبر داد.
به گفته وی، تاکنون یکی از روستاهای این منطقه به طور کامل تخلیه شده و 3 روستای دیگر در آستانه تخلیه کامل از ساکنان هستند و جان 10 هزار ساکن منطقه با خطر جدی روبرو است.