سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 7 تیر 1399  ::  16:25   

عذرخواهی YPG از مردم کردستان سوریه به خاطر حادثه 2013 عامودی

سرویس سوریه - مرکز فرماندهی نیروهای مدافع خلق YPG در بیانیه ای کتبی با اشاره به اتفاقات 25 ژوئن 2013 در شهر عامودی که باعث کشته شدن برخی از شهروندان شده بود با قبول مسئولیت این حادثه از مردم کردستان سوریه عذرخواهی کرد.

به گزارش کردپرس، مرکز فرماندهی نیروهای مدافع خلق YPG در بیانیه ای کتبی با اشاره به اتفاقات 25 ژوئن 2013 در شهر عامودی میان مردم این شهر با یگان های YPG که باعث کشته شدن برخی از شهروندان شده بود عنوان کرد: «اتفاقاتی که در عامودی رخ داد یک فاجعه به حساب می آید و حادثه ای است که نباید یک بار دیگر تکرار شود. ما به عنوان مرکز فرماندهی YPG خود را مسئول اتفاقاتی می دانیم که میان نیروهای YPG با جوانانی که در مقابل ساختمان مرکزی نیروهای آسایش برای آزادی دستگیر شدگان تجمع کرده بودند، اتفاق افتاد. مسئولیت این اتفاق را که انسان های معصوم و بی گناهی در آن کشته شده اند می پذیریم».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، مرکز فرماندهی YPG در این بیانیه با عذرخواهی از تمام کردم کردستان و خانواده های افراد کشته شده خاطرنشان کرد: «برای مداوای این زخم عمیق و دردناک در تاریخ کردستان سوریه و کردستان آماده هستیم تا به هر مسئولیتی که بر عهده ما قرار می گیرد عمل کنیم. از تمام مردم عذر می خواهیم و آماده هستیم تا هر گونه خسارات مادی و معنوی را به مردم عامودی بپردازیم. برای این که در قلب مردممان صلح، آرامش و امنیت به وجود آوریم آماده پرداخت هر گونه تاوان و فداکاری در این خصوص هستیم. این یک وظیفه و مسئولیت است که مردم بر عهده ما گذاشته اند. آماده ایم هر گامی که در این خصوص برعهده ما است، برداریم».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها