سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 8 تیر 1399  ::  14:47   

اختصاص ۲۵۳ میلیارد تومان اعتبار برای محرومیت زدایی هلیلان

سرویس ایلام - استاندار ایلام از اختصاص ۲۵۳ میلیارد تومان اعتبار برای محرومیت زدایی هلیلان خبر داد و گفت: ارتقای هلیلان به شهرستان در دولت تدبیر و امید کار بزرگ نظام اسلامی برای رفع محرومیت از این منطقه است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس،  قاسم سلیمانی‌دشتکی با بیان اینکه مشکل راه‌های ارتباطی، بهداشت و آب آشامیدنی و اجرای پروژه‌های پمپاژ آب و پتروشیمی هلیلان مهمترین مشکلات و نیازهای این شهرستان هستند، اظهار داشت: تلاش می‌شود با اجرای پرووژه‌های مورد نظر بسیاری از مشکلات شهرستان هلیلان طی یک سال برطرف شود.

وی اضافه کرد: تاکنون برای محرومیت زدایی از این شهرستان ۲۵۳ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که نیاز است اعتبارات بیشتری در حوزه‌های مختلف برای رفع محرومیت‌های هلیلان اختصاص یابد.

سلیمانی‌دشتکی گفت: برای محرومیت‌زدایی از این منطقه ابتدا مرکز محرومیت‌زدایی سپاه به همراه مرکز باقرالعلوم گام اول را برداشتند و شروع به حرکت‌های جهادی کردند اما عمق محرومیت این منطقه به شکلی بود که اقدامات کافی نبود بنابراین قرارگاه محرومیت‌زدایی شهرستان تشکیل داده شد.

وی افزود: تلاش می‌شود با همکاری معاونت مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان و دیگر ارگان‌ها و نهادهای ملی به همراه دستگاه‌های اجرایی استان مشکلات بسیاری از این منطقه برطرف شود.

وی اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌های اصلی از جمله راه، آبرسانی به روستاها و تکمیل پمپاژها در این شهرستان به منظور آبی کردن زمین‌های زراعی و ایجاد اشتغال، پتروشیمی هلیلان، اجرای طرح‌های هادی و بازسازی منازل مسکونی روستاهای محروم از جمله اقدامات و برنامه‌هایی است که برای محرومیت‌زدایی در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

استاندار ایلام از ضعف فیبرنوری، اینترنت و آنتن‌دهی صدا و سیما در مناطق مختلف روستاهای ایلام انتقاد کرد و گفت: مشکلاتی در حوزه زیرساخت‌ها وجود دارد که باید برای رفع آنها به صورت جهادی تلاش شود.

سلیمانی‌دشتکی به مدیران هشدار داد: پیگیر جذب اعتبار از مرکز باشند، مدیران نباید به منابع محدود استان متکی باشند بلکه باید تلاش کنند پیگیر جذب اعتبارها از مرکز باشند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#استاندار ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی
#هلیلان
#محرومیت زدایی