سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 8 تیر 1399  ::  18:21   

ترکیه آب فرات را قطع کرد

سرویس سوریه – با کاهش دبی رود فرات و محدود کردن آب ورودی به شمال و شرق سوریه از بستر این رود توسط ارتش ترکیه دخایر سد تشرین با کاهش شدیدی روبه رو شده و تولید برق و توزیع آب برای کشاورزان با مشکل روبه رو شده است.

به گزارش کردپرس، اداره سد تشرین در خبری با اشاره به کاهش دبی رود فرات از سوی نیروهای ارتش ترکیه عنوان کرد: «ترکیه از ماه می سال جاری شروع به کاهش دبی رود فرات در بستر شمال سوریه کرده است همین مسئله باعث شده است که میزان ذخایر آبی در سدهای منطقه به شدت کاهش پیدا کند. این مسئله باعث شده است تا تولید برق در سد تشرین که یکی از بزرگترین مراکز تولید برق سوریه به حساب می آید به شدت کاهش پیدا کند و کشاورزان منطقه نیز در آبیاری زمین های کشاورزی خود در منطقه با مشکلات بسیار زیادی روبه رو شوند».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، اداره سد تشرین در ادامه تصریح کرد: «به دلیل کاهش آب ورودی به منطقه برق رسانی از مراکز فرات و تشرین در شمال و شرق سوریه از ابتدای هفته 33 درصد کاهش پیدا کرده است و در حال حاضر سد تشرین تنها 12 ساعت می تواند برق تولید کند. پیش از این در این ایستگاه ها 18 ساعت برق تولید کرده و در منطقه توزیع می کردیم. به دلیل کاهش ذخایر آبی سد تشرین، تولید برق از این مرکز نیز کاهش پیدا کرده و در روزهای پیش رو شاهد خاموشی های طولانی مدت خواهیم بود».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها