سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 8 تیر 1399  ::  18:57   

اعمال محدودیت‌های کرونایی در مناطق قرمز ایلام

سرویس ایلام - به دنبال اعلام وضعیت هشدار برای استان ایلام در ابتلا به کرونا، استاندار ایلام و رییس ستاد مقابله با کرونای استان در حاشیه نشست ویدئو کنفرانس استانداران با رییس جمهوری از اعمال محدودیت در شهرستان‌های قرمز استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی از اعمال محدودیت ها در مناطق قرمز کرونا خبر داد و گفت: طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، هر شهرستانی که به وضعیت قرمز می رسد ستاد استانی می تواند برای محدودیت یک هفته ای به وزیران بهداشت و کشور پیشنهاد بدهد تا در نهایت با تصویب رییس جمهوری به مرحله اجرا گذاشته شود.

وی افزود: از ۱۵ تیرماه، زدن ماسک در تمام محل های تجمع الزامی می شود.

استاندار ایلام از دیگر تصمیمات ستاد ملی کرونا گفت و یادآور شد: طبق مصوبه ستاد کرونا از فردا اضافه اجاره بها نسبت به سال قبل نباید در تهران بیشتر از ۲۵ درصد، در کلان شهرها بیشتر از ۲۰ و در بقیه شهرها بیشتر از ۱۵ درصد باشد.

وی با اشاره به این مطلب که در شرایط فعلی راهی جز مدیریت کرونا نداریم، گفت: برای مقابله با کرونا همه باید اصول بهداشتی را رعایت کنیم و فعلا راه دومی هم در کار نیست.

 استاندار ایلام با تاکید بر اینکه در شرایط پیش رو همه باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به هم کمک کنیم، اضافه کرد: در روند مقابله با بیماری کرونا باید مراقب سالمندان و افرادی که بیماری زمینه ای دارند، باشیم.

وی با هشدار اینکه خطر ابتلا به کرونا در کمین شهروندان است، یادآور شد: باید به شدت مراقبت کرد چراکه حضور در تجمعات، گردهمایی ها، مراسمات جشن و عزا بصورت گروهی، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط های اجتماعی و محل کار و عدم استفاده از ماسک حرکت در جهت ابتلا به بیماری کرونا محسوب می شود و تاوان سختی برای کسانی که به این هدف خطرناک می رسند، متصور است.

به گزارش کردپرس و بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداست، استان ایلام در وضعیت هشدار کرونا و در محاصره استانهای قرمز کرونا قرار دارد و سه شهرستان این استان شامل آبدانان، بدره و دهلران در وضعیت قرمز کرونا هستند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#استاندار ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی
#کرونا
#مناطق قرمز
#محدودیت تردد