سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  09:24   

ENKS:

مطالبه خانواده های کشته شدگان حادثه عامودی هنوز محقق نشده است

سرویس سوریه - عضو هیئت مرکزی شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) در اظهاراتی با اشاره به عذرخواهی یگان های مدافع خلق YPG در خصوص حوادث عامودی در سال 2013 بر عدم تحقق مطالبات خانواده های کشته شدگان این حادثه تأکید کرد.

به گزارش کردپرس، سیامند حسن محمد، عضو هیئت مرکزی شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) در اظهاراتی با اشاره به عذرخواهی یگان های مدافع خلق YPG در خصوص حوادث عامودی در سال 2013 عنوان کرد: «ENKS صاحب شهدای عامودی است. زیرا آن تجمعات را ENKS سازماندهی کرده بود. کسانی که در آن حادثه کشته شده اند افراد ما بوده اند. در دیدار YPG با خانواده کسانی که در این حادثه کشته شده اند، ENKS نقش میانجی را بازی کرده است».

حسن محمد در گفتگو با K24 در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «اقداماتی را که در دو روز اخیر در ارتباط با این مسئله انجام شده است مثبت ارزیابی می کنیم ولی نمی توانیم از توافق کامل خانواده های کشته شدگان حادثه عامودی با YPG سخن بگوییم. مطالبه خانواده ها هنوز تحقق پیدا نکرده است. به عنوان مثال، درخواست محاکمه عاملان این حادثه هنوز اجرایی نشده است».

وی در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: «ما بر این باور هستیم که میان خانواده های کشته شدگان عامودی و YPG توافق نهایی حاصل خواهد شد و مسائل موجود در این خصوص حل خواهد شد. حل این مسئله به اتحاد کردهای سوریه خدمت بزرگی خواهد کرد. ENKS در این خصوص نیز به مسئولیت های خود عمل کرده و حمایت های لازم را انجام خواهد داد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها