سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  12:55   

جزئیات تازه ای از حادثه آتش سوزی بوزین و مره خیل به روایت انجمن ژیوای

سرویس کرمانشاه- انجمن ژیوای با انتشار پیامی جزئیات تازه ای از حادثه تلخ آتش سوزی بوزین و مره خیل را تشریح کرد گفت: متاسفانه سه نفر از افراد تیم در حلقه‌ی آتش به دام افتادند و پس از آنکه خفه شدند در آتش سوختند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس متن این پیام به این شرح است:

مردم سبزاندیش و قدرشناس شهرستان پاوه، منطقه‌ی هورامان، دیار کوردستان، ملت ایران و دوستداران محیط زیست در سراسر جهان
 
همانگونه که اطلاع دارید بار دیگر آتش به جان زاگرس افتاد و بار دیگر جان شیرین همنوردان و یاران‌مان را از ما ستاند.
روز یکشنبه ۸ تیرماه ۱۳۹۹ پس از اعزام تیم دوم گروه عملیاتی به مدیریت آقای مختار خندانی، متاسفانه سه نفر از افراد این تیم در حلقه‌ی آتش به دام افتادند و پس از آنکه خفه شدند در آتش سوختند.
در نهایت تاثر و تالم دو نفر از این افراد، کاک مختار خندانی و کاک یاسین کریمی، از اعضای انجمن ژیوای پاوه بودند و کاک بلال امینی از افراد خودجوش و محلی بودند که برای کمک به اطفاء حریق به یاری مرخیل شتافته بودند.

انجمن ژیوای پاوه این ضایعه دلخراش را به خانواده محترم شهدای سبز، خانواده‌ی بزرگ ژیوای و مردم قدرشناس شهرستان پاوه تسلیت عرض می‌نماید.

بی‌گمان ضایعه‌ی از دست دادن مختار و مختارها جبران‌ناپذیر است و این داغ تا همیشه بر جان‌مان و در یادمان می‌ماند. یاران ما راه سبزی را برگزیدند و بر مرام خود ماندند و در همان راه جان سپردند و به عنوان شهیدان سبز، نامشان بر تارک زاگرس خواهند ماند.
البته که شاهو، کوسالان، دالانی، مرخیل، سیروان و زاگرس هر روز صدایتان می‌زند؛ ژیوای تا همیشه مدیون شهیدان سبزش خواهد بود.

 کاک مختار، کاک یاسین و کاک بلال راهتان سبز است و اندیشه‌تان پررهرو


انجمن پیام آوران زمین پاک پاوه - ژیوای
تیرماه ۱۳۹۹