سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  12:56   

ربیس مرکز تحقیقات استراتژیک فرات در گفت‌وگو با کُردپرس عنوان کرد؛

ژنرال «مظلوم» نقش تاریخی ایفا کرد

سرویس سوریه-رییس مرکز تحقیقات استراتژیک فرات گفت:مردم کُردستان سوریه از وحدت میان جریان‌های کُرد در سوریه بسیار خوشحال و راضی هستند.
 

«سلیمان الیاس» رییس مرکز تحقیقات استراتژیک فرات در گفت‌وگو با کُردپرس درباره دلجویی ژنرال مظلوم کوبانی فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک از خانواده جانباختگان کشته شدن اعتراضات سال ۲۰۱۳ در شهر عامودا توسط نیروهای مدافع خلق، اظهار کرد:اقدامات ژنرال مظلوم عبدی اقدامات تاریخی و وحدت آفرین جهت نزدیکی میان میان و جریان‌های کُرد است و باید آن را به فال نیک گرفت.

وی ادامه اداد:اتفاقی که سال ۲۰۱۳ افتاد و منجر به کشته شدن چند تن از شهروندان توسط نیروهای YPG شد، یک اتفاق ناراحت کننده و غمناک بود و در حالی این مسئله روی داد که فتنه بزرگی روبروی کُردستان سوریه توسط جریان‌های اپوزسیون سوری وجود داشت و مانند امروز هم نهادسازی توسط خودمدیریتی شمال و شرق سوریه در منطقه انجام نشده بود.

وی افزود:نشست ژنرال مظلوم و فرماندهان نیروهای مدافع خلق با خانواده‌های قربانیان و جانباختگان آن حادثه، یک اقدام مناسب و قابل ستایش جهت دلجویی از خانواده قربانیان و همچنین اقدامی جهت وحدت مردم در کُردستان سوریه بود.

وی تصریح کرد:مشکلاتی روبروی کُردها در کُردستان سوریه وجود دارد و ما باید این مشکلات را برطرف کنیم و اقدامات اخیر میان جریان‌های کُرد امیدبخش هستند.هر چند افرادی وجود دارند که همگام با ترکیه علیه وحدت کُردها و اقدامات اخیر میان طرف‌ها دم به مخالفت و نارضایتی می‌زنند اما ملت ما در کُردستان سوریه از اتفاقات اخیر راضی هستند.