انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  14:11   

دستورالعمل ارائه خدمات پزشکی در کردستان اعلام شد

سرویس کردستان- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان بر لزوم رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی در مطب‌های پزشکی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، دکتر صدیق جدیدالاسلامی اظهار کرد: تمامی دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در سطح ملی و استانی به مطب‌های خصوصی و مراکز درمانی دولتی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه پزشکان، منشی و هیچ شخص دیگری نباید بدون ماسک در مطب حضور یابد، اضافه کرد: نوبت دهی با کمترین معطلی به صورت هماهنگی تلفنی با بیمار صورت گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان به خلاصه گزارش عملکرد نظارتی معاونت درمان در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراکز درمانی استان اشاره کرد و با بیان اینکه از مراکز جراحی محدود وسرپایی سه نظارت بر توقف اعمال جراحی صورت گرفته است، افزود: از مطب پزشکان متخصص وفوق تخصص     ۲۳ بازدید انجام شده است.

وی از ١٨ مورد بازدید و نظارت بر فعالیت مطب پزشکان عمومی و  دندانپزشکان، ۶ مورد درمانگاه‌های عمومی، ۷ مورد از حرفه‌های وابسته به پزشکی و پیراپزشکی (تزریقات و پانسمان و دندانسازان تجربی و...) در مدت زمان یاد شده نام برد.

دکتر جدیدالاسلامی مهمترین مواردی که در بازدیدها مورد بررسی قرارگرفته را وجود استفاده از وسایل حفاظت  فردی (ماسک، دستکش و ...) و استفاده صحیح از مواد  ضدعفونی کننده دست و سطوح توسط پزشکان، منشی، کادر شاغل و مراجعان برشمرد و گفت: بررسی دقیق نحوه تفکیک و تحویل زباله‌های مراکز جهت امحاء، بررسی رعایت فاصله گذاری اجتماعی شامل زمان بندی حضور مراجعان و حضور کمترین تعداد بیماران از دیگر موارد مورد ارزیابی شده در این بازدیدها است.

وی در پایان تأکید کرد: اگر مردم نسبت به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط پزشکان معترض باشند به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان مراجعه کنند تا ترتیب اثر داده شود‌.