سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  16:02   

دو روایت از وضعیت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان مهاباد؛ شایعه یا واقعیت!

سرویس آذربایجان غربی- دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان مهاباد در این اوان کرونا، یکی از ملزومات ویژه بیمارستان است، اما داستان از کار افتادن این دستگاه حیاتی بیمارستان این روزها، از شایعه تا تایید و خرید دستگاه را به دنبال داشته است.

به گزارش کردپرس، مشکل کمبود تجهیزات بیمارستانی در مهاباد سبب شد تا در سفر معاون وزیر بهداشت به مهاباد، وعده ارسال دستگاه اکسیژن ساز با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان داده شد.

دستگاهی که به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد از کار افتاده بود و تنها بیمارستان این شهر را با بحرانی جدی رو به رو کرده بود.

دکتر امیر بهزاد هفتم تیر ماه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: با از کارافتادن دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان این شهرستان با بحران مواجه شدیم که بلافاصله طی هماهنگی های لازم با دانشگاه علوم پزشکی 120کپسول 40 کیلوگرمی اکسیژن فراهم شد. همچنین با هماهنگی با سپاه قرارشد دستگاه اکسیژن بیمارستان صحرایی برای تامین بخشی از مصرف بیمارستان بکارگیری شود.

این در حالی است که سرپرست مرکز بهداشت مهاباد اول تیر ماه غیرفعال شدن دستگاه تولید اکسیژن بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد را شایعه دانسته و گفته بود: این موضوع صحت ندارد و مردم به جای پخش این شایعات اجازه دهند که مسوولان بهداشت و درمان تمام توان خود را به خدمات‌رسانی به بیماران اختصاص دهند.

قاسم امینی در یک میزگرد خبری در ایرنا در این خصوص بیان کرد: برخی شایعات مبنی بر غیرفعال شدن دستگاه تولید اکسیژن بیمارستان امام خمینی مطرح شده است اما یک تیم فنی از دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی از بیمارستان مهاباد بازدید و این موضوع را رد کردند.

با این اوصاف هفتم تیر ماه نماینده مهاباد هم از نصب دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد خبر داد و اعلام کرد: با توجه به افزایش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در شهر مهاباد و کمبود امکانات و تجهیزات نیاز شدیدی به برخی امکانات بیمارستانی احساس می‌شد و در همین راستا دستگاه اکسیژن ساز پرتابل با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان در کمترین زمان ممکن به مهاباد ارسال و درحال نصب است.

عدم شفافیت در ارائه آمار و بیان نواقص موجود در میان مسئولان شبکه بهداشت و درمان مهاباد مشهود است اما با این حال روی انتقاد آنها به رسانه ها و مردم است.