سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  19:03   

ماکو دارای کمترین نرخ بیکاری در آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار ماکو گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران ماکو کمترین نرخ بیکاری استان با ۶ درصد، را به خود اختصاص داده است.

به گزارش کردپرس، حسین عباسی سرمایه گذاران را ایثارگران اقتصادی دانست و اظهار داشت: در سایه تلاش و همت والای کارآفرینان و فرصت های سرمایه گذاری، شهرستان ماکو ، کمترین نرخ بیکاری در استان را کسب کرده است.

او افزود: پایه و اساس توسعه اقتصادی فرهنگ توسعه یافته است و اگر در یک جامعه فضای عمومی برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی فراهم نشود با سرمایه مادی نیز نمی توان به این توسعه دست یافت.

عباسی با تشریح و تبیین شعار مقام معظم رهبری در مورد سال جهش تولید افزود: رمز توفیق در همه زمان ها و همه دولت ها همدلی و همزبانی است و اساس کار دولت و دولتمردان باید رضایت عموم مردم جامعه باشد.

فرماندار ماکو با تاکید بر لزوم توجه به جایگاه شایسته سالاری در جامعه و سیستم اداری گفت: در صورت غفلت از این موضوع، قطعا" نمی توانیم مسیر توسعه را در جامعه فراهم نماییم و باید هر شخص متناسب با تخصص و تجربه ای که دارد نقش خود را در توسعه همه جانبه و پایدار ایفا نماید.

محمد علیپور نماینده مردم شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه خاطر نشان کرد: مناطق آزاد بزرگترین فرصت برای ایجاد اشتغال، تولید و صادرات است که باید با اتحاد و همبستگی ظرفیت های منطقه آزاد ماکو را شکوفا نموده و در جهت تحقق شعار سال جهش تولید و هم افزایی قدم برداشته شود تا بتوانیم برای آن هدفی که مشخص نموده ایم موثر واقع شویم.