سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 10 تیر 1399  ::  01:29   

عضو کمیته مرکزی حزب اتحاد کُردستانی سوریه(P.Y.K.S) در گفت‌وگو با کُردپرس مطرح کرد؛

بخاطر مردم حاضریم اشتباهات PYD نسبت به خود را ببخشیم

سرویس سوریه-عضو کمیته مرکزی حزب اتحاد کُردستانی سوریه گفت‌:ما آماده‌ایم‌ بخاطر صلاح مردم، اشتباهات حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) در قبال خودمان را ببخشیم.

«هوال عیسی» عضو کمیته مرکزی حزب اتحاد کُردستانی سوریه(P.Y.K.S) در پاسخ به این سوال کُردپرس که نشست ژنرال مظلوم کوبانی با خانواده جانباختگان اعتراضات شهر عامودا در کُردستان سوریه که سال ۲۰۱۳ توسط نیروهای مدافع خلق هدف قرار گرفتند را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار کرد:این اقدام ژنرال مظلوم گام درستی بود و از آن حمایت می‌کنیم و همچنین از هر اقدامی که منجر به حل مشکلات شود، استقبال می‌کنیم. 

وی ادامه داد:این عذرخواهی نیروهای مدافع خلق(YPG) از مردم عامودا در راستای خدمت به ملت و آرامی و صلح است و همچنین توافق بر سر ادامه گفت‌وگوها میان شورای میهنی کُرد(ENKS) و احزاب اتحاد میهنی کُرد(PYNK) اقدامی لازم برای اتحاد میان کُردها در سوریه ارزیابی می شود.

وی افزود:ما معتقدیم از طریق تفاهم سیاسی و گفت‌وگو قادر خواهیم بود مشکلات میان خود را حل کنیم به شرطی که به گفت‌وگو اعتقاد داشته باشیم.

هوال عیسی تصریح کرد:ما از این اقدام حمایت می‌کنیم و نیاز است از خانواده بازماندگان دلجویی شود و رضایت آن‌ها کسب شود و به درخواست‌های خانواده جانباختگان توجه گردد.

عضو کمیته مرکزی حزب اتحاد کُردستانی سوریه(P.Y.K.S) خاطرنشان کرد: ما در نقطه حساسی از تاریخ سوریه هستیم و لازم است نیروهای سیاسی کُرد برای گذار از این شرایط مسئله وحدت را جدی بگیرند.

نماینده شورای میهنی کُرد در آلمان درباره آینده مذاکرات میان شورای میهنی و احزاب اتحاد میهنی توضیح داد:گام درستی برداشته شده و ما بعنوان حزب اتحاد کُردستانی با قدرت از آن حمایت می‌کنیم و منتظر آغاز دور جدید گفت‌وگوها هستیم.

هوال عیسی افزود:امیدواریم با آغاز دور دوم گفت‌وگوها مسائل مهمی همچون مباحث اداری و نظامی و اقتصادی نیز حل شوند تا اتحاد واقعی به وجود آید.

عضو کمیته مرکزی حزب اتحاد کُردستانی سوریه(P.Y.K.S) خاطرنشان کرد:ما آماده‌ایم‌ بخاطر صلاح مردم اشتباهات حزب اتحاد دموکراتیک در قبال خودمان را ببخشیم.

هوال عیسی تصریح کرد:هیچ کدام از جریان‌ها به تنهایی نمی‌توانند حقوق مردم کُرد را در سوریه به دست آورند تنها با اتحاد است که می‌توان منافع مردم کُرد سوریه را کسب کرد.