انتشار:  سه‌شنبه 10 تیر 1399  ::  12:00   

رئیس حزب آینده سوریه:

پروژه مدیریت خودگردان در کردستان سوریه برنامه های ترکیه را نقش بر آب کرد

سرویس سوریه - رئیس حزب آینده سوریه در اظهاراتی با اشاره به تلاش ترکیه برای ایجاد جنگ داخلی میان اعراب و دیگر مردم شمال سوریه، پروژه مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه را مانع اصلی برنامه های ترکیه توصیف کرد.

به گزارش کردپرس، ابراهیم الغفتان، رئیس حزب آینده سوریه در اظهاراتی با اشاره به مناطق تحت کنترل ارتش ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: «دولت ترکیه تلاش می کند تا در مناطق تحت اشغال خود در شمال سوریه میان مردم عرب با دیگر مردم شمال سوریه جنگ داخلی به راه بیندازد. بهانه این سیاست را بر اساس اکثریت اعراب در منطقه قرار داده است. ولی در سایه پروژه مدیریت خودگردان برنامه های ترکیه نقش بر آب شده است».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، الغفتان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «دولت ترکیه در چارچوب سیاست های توسعه جغرافیایی که دنبال می کند با بهانه قرار دادن اسلام اقدام به مداخله در کشورهای عربی می کند. ترکیه از لیبی تا عراق و بسیاری از مناطق دیگر تلاش می کند تا برنامه های خود را عملی کند. دولت ترکیه برای زنده کردن عثمانی تنها به مداخله های نظامی اکتفا نکرده است و یک آماده باش همگانی در این راستا انجام داده است. ولی مردم منطقه به خوبی می دانند که هدف دولت ترکیه خدمت به اسلام و مسلمانان نبوده و تنها در راستای اهداف و برنامه های خود حرکت می کند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها