انتشار:  چهارشنبه 11 تیر 1399  ::  12:40   

برای اولین بار:

هیئت ENKS با مدیریت منطقه فرات در کوبانی دیدار کرد

سرویس سوریه - شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) برای اولین بار با اعضای مدیریت منطقه فرات در کوبانی وابسته به حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) دیدار کرد.

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) برای اولین بار با اعضای مدیریت منطقه فرات در کوبانی وابسته به حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) دیدار کرد. 
به نوشته خبرگزاری هاوازنیوز، در این دیدار که برای اولین بار در تاریخ سیاسی دو طرف صورت می گیرد به بررسی اقدامات و تلاش های جریان های سیاسی منطقه برای ایجاد اتحاد پرداخته شده و مذاکرات کردی – کردی برای رسیدن به یک توافق مورد بررسی قرار گرفت. 
بریوان حسن، عضو شورای اجرایی مدیریت منطقه فرات PYD در اظهاراتی با اشاره به این دیدار عنوان کرد: «دیدار در راستای خدمت به اتحاد کردها صورت گرفته است. مذاکره جناح های سیاسی کرد برای سهم برابر از قدرت و مدیریت ادامه خواهد داشت».
یاشار علی عضو ENKS نیز در اظهاراتی با اشاره به این دیدار عنوان کرد: «باید به همکاری مشترک با یکدیگر روی آورد، از اشتباهات فردی عبور کرده و بر اساس منافع کردها حرکت کرد. کوبانی در مقاومت کردستان جایی است که داعش را به پایان خود رسانده است. اکنون نیز می تواند آغازگر پروژه اتحاد کردها با اساس قرار دادن آزادی های مردم باشد». 

 

کد خبرنگار: 30102