سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 11 تیر 1399  ::  16:59   

رجب طیب اردوغان:

حفظ اتحاد سیاسی و تمامیت ارضی سوریه اولویت ما است

سرویس ترکیه - رئیس جمهور ترکیه در نشست مجازی سه جانبه ایران - ترکیه - روسیه در چارچوب مذاکرات آستانه، حفظ تمامیت ارضی و اتحاد سیاسی سوریه را اولویت کشور خود خواند.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که در جلسه مجازی سه جانبه روسای جمهور ایران- ترکیه - روسیه با موضوع بحران سوریه در چارچوب مذاکرات آستانه سخنرانی می کرد طی اظهاراتی جان باختن شماری از شهروندان ایرانی در آتش سوزی کلینیک سینا را از طرف مردم و دولت ترکیه تسلیت گفته و در سخنان خود با اشاره به بحران سوریه تصریح کرد: محافظت از اتحاد سیاسی و تمامیت ارضی سوریه، تاسیس ثبات در منطقه و حل و فصل ماندگار اختلافات اولویت های ما در خصوص سوریه است. ما به عنوان ترکیه هر زمان در کنار برادران سوری بوده و آغوش خود را بر روی آنان گشودیم. در مواردی که لازم بود در برابر اقدامات تجزیه طلبانه و تراژدی های انسانی نیز مداخلاتی صورت داده و مانع عملی شدن این اقدامات شدیم. 
به نوشته خبرگزاری آناتولی، رئیس جمهور ترکیه در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: همکاری ما به عنوان گارانتی کننده های روند مذاکرات آستانه در آینده سوریه نقش تعیین کننده ای خواهد داشت. این جلسه امروز را نیز به عنوان یک گام ایده آل در این مسیر تلقی کرده و از تمام اقداماتی که برای برگزاری این جلسه صورت داده اید تشکر می کنم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه