سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 12 تیر 1399  ::  11:12   

وعده بهشت به سربازان اعزامی ترکیه به شمال سوریه

سرویس ترکیه – در مراسم اعزام 268 کماندوی ارتش ترکیه به شمال سوریه در سخنرانی یکی از نیروهای اعزامی بر این مسئله تأکید شده است که "اگر در سوریه کشته شویم به بهشت خواهیم رفت".

به گزارش کردپرس، ژنرال مصطفی اردم، فرمانده گردان 1 کماندوهای نیروهای زمینی ارتش ترکیه در منطقه سیلوان که در مراسم اعزام 268 کماندو ارتش ترکیه به شمال سوریه سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرد: «در اینجا دیاربکر، سیلوان، لیچه، کولپ و هانی را امانت گرفته بودید. اکنون نیز در همین جغرافیا برای امانت گرفتن حق و اشک چشم انسان های بی گناه می روید. در جغرافیایی که اشک و خون سرازیر شده است و انسان ها بر این مسئله تأکید می کنند که "جز خدا چه کسی را دارند" شما به دادشان رسیده و از آنان محافظت خواهید کرد».

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، در پی این اظهارات علی تاف از کماندوهای اعزامی به منطقه در اظهاراتی عنوان کرد: «نیروهای ترکیه هر کجا که می روند شهید می دهند. در هر کجا که شهید می دهیم باید صاحب آنجا شویم. ما زمانی که می گوییم "جانمان فدای وطن" بیهوده این جمله را به زبان نمی آوریم. به خاطر وطن به آنجا می رویم می دانیم که اگر در آنجا شهید شویم به بهشت خواهیم رفت».

 

کد خبرنگار: 30102