انتشار:  پنج‌شنبه 12 تیر 1399  ::  11:12   

مجله گلوبال کامنت هشدار داد؛

خطر افزایش تلفات غیرنظامیان بر اثر حملات ترکیه در اقلیم کردستان

سرویس جهان- مجله گلوبال کامنت هشدار داد با توجه به گستردگی بی سابقه حملات ترکیه در خاک اقلیم کردستان، احتمال افزایش تلفات غیرنظامیان بر اثر این حملات زیاد است.

 

به گزارش کردپرس، ارتش ترکیه از سه هفته و به بهانه مقابله با نیروهای پ.ک.ک پیش حملات گسترده هوایی و زمینی خود را در خاک اقلیم کردستان آغاز کرده است. این حملات منجر به فرار غیرنظامیان زیادی از دهها روستا و کشته و زخیمی شدن تعدادی از آنها از دهوک گرفته تا سلیمانیه شده اند.

مجله گلوبال کامنت در گزارشی پیرامون پیامدهای حمله ترکیه به مناطق مختلف در اقلیم کردستان هشدار داد این حملات زندگی مردم عادی را مختل کرده و تعداد قابل توجهی از آنها نیز بر اثر حملات ترکیه جان خود را از دست داده اند.

این نشریه همچنین با اشاره به گستردگی حملات ترکیه و احداث پایگاههای مختلف در اقلیم کردستان توسط ارتش ترکیه، هشدار داده است این حملات به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت و مناطق بیشتری از این منطقه هدف حملات ترکیه قرار خواهد گرفت.

خبرنگار این مجله در اقلیم کردستان از کشته و زخمی شدن چندین تن از غیرنظامیان در روستاهای شمال اقلیم کردستان خبر داده و هشدار داده است این حملات به طور غیرقابل تصوری به مناطق غیرنظامی و شهری نیز کشیده شده است.

شهروندان اقلیم کردستان نیز با اشاره به این که سالهاست جنگ ترکیه و پ.ک.ک در خاک اقلیم کردستان تکرار می شود از آنها خواسته اند جنگ را از این منطقه دور کنند.

کد خبرنگار: 40101