سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 12 تیر 1399  ::  11:25   

معاون رئیس جمهور در سنندج:

نمایندگان کردستان تلاش خود را برای تصویب منطقه آزاد بانه مریوان به کار گیرند

سرویس کردستان- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه و مریوان در مجلس است و نمایندگان استان باید برای تصویب و نهایی کردن آن تلاش خود را بکار گیرند چرا که تحول زیادی در توسعه کردستان خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، جمشید انصاری صبح امروز در پنجمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی کردستان با بیان اینکه هر روز شرایط اقتصادی برای کشورمان سخت‌تر می‌شود، تاکید کرد: باید افزایش تاب‌آوری را قبل از رشد اقتصادی در اولویت کارهای خود قرار دهیم چرا که توسعه بدون بالا بردن تاب‌آوری در میان مسئولان و مردم ممکن نیست.

او افزود: همه در سطح ملی و استانی وظیفه داریم برنامه‌ها را بازنگری کنیم و براساس شرایط تحریم و وضعیت اقتصادی موجود اقدام کنیم.
انصاری بر لزوم آسیب‌شناسی عدم موفقیت در اجرای برنامه‌ها تاکید و یادآور شد: اگر برنامه‌ها موفقیت آمیز نبوده دلیل آن یا عدم تصمیم‌گیری صحیح یا نبود پیگیری مناسب است بنابراین بازنگری در تصمیمات قبلی می‌تواند ما را برای ادامه مسیر کمک کند.
رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه از سال ۹۴ مجموعه برنامه‌های اقتصاد مقاومتی آغاز شد، اضافه کرد: شرایط آن سال با توجه به کاهش تحریم‌ها خوب بود اما با خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها در سال ۹۷، شرایط سخت‌تر شد، پس نیاز است براساس وضعیت کنونی پروژه‌ها را تعریف کرد.

او همچنین بر لزوم بروزرسانی آمار و ارقام در بحث خدمات و طرح‌های انجام شده در استان‌ها تاکید کرد و گفت: ارائه آمار قبلی مایه ناامیدی مردم خواهد شد ضمن اینکه با آمار دقیق ‌می‌توان تصمیم‌گیری های بهتری برای انجام برنامه‌ها داشت.