انتشار:  پنج‌شنبه 12 تیر 1399  ::  11:43   

ابتلای 175 نفر به کرونا در ایلام طی یک روز

سرویس ایلام - با توجه به وضعیت خطرناک استان ایلام در خصوص ابتلا به کرونا، استاندار ایلام به سیمای مرکز استان آمد و به طور مستقیم با مردم سخن گفت و اعلام کرد: در پیک بیماری کرونا، ۱۷۵ نفر در یک روز در استان مبتلا شده اند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس،  قاسم سلیمانی دشتکی ضمن یادآوری مواجهه خوب همگانی مردم و مسئولین در موج اول ورود کرونا به استان، اذعان داشت: در مرحله دوم به خاطر از سرگیری فعالیت‌ها و آسیب ندیدن بیشتر کسب و کار مردم تصمیم گرفته شد فاصله گذاری اجتماعی تبدیل به فاصله گذاری هوشمند شود ولی مردم خیال کردند که وضعیت عادی شده است در حالی که این بسیار خطرناک بود.

وی ادامه داد: مردم رفته رفته دوباره در اجتماعات شرکت کردند، مسافرت رفتند و در مکان‌های عمومی و محل کار پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشد و آمارهای مبتلا بالا رفت.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه امروز آمار مبتلایان در استان به شدت در حال افزایش است، گفت: ظرف ۱۱ روز گذشته ۴۰ درصد آمار مبتلایان در استان بالا رفته است.

سلیمانی دشتکی گفت: در پیک ابتلا  ۱۷۵ نفر در یک روز در استان مبتلا شده‌اند و این فاجعه بار است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان‌ها با وضعیت قرمز محدودیت‌ها به شدت اجرا می‌شود، افزود: محدودیت‌های اداری اعمال می‌شود و ساعات کاری ادارات از ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ است.

استاندار ایلام بیان کرد: ماسک زدن در ادارات الزامی شده و به ادارات تاکید شده است اقلام پزشکی در اختیار کارکنان و ارباب رجوع قرار بدهند و کارمندان پرخطر یا بانوان دارای فرزند خردسال در اولویت دورکاری قرار بگیرند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#استاندار ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی
#کرونا
#وضعیت قرمز
#افزایش آمار
#ماسک می زنم