سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 12 تیر 1399  ::  12:09   

تظاهرات اعتراضی نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی در سلیمانیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نیروهای پلیس سلیمانیه در اعتراض به کاهش حقوق دریافتی خود دست به تظاهرات زده و خواستار پرداخت کامل حقوق در موعد مقرر شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خلک، امروز پنج شنبه نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی در سلیمانیه که از دو هفته پیش در اعتراض به عدم دریافت حقوق ماهانه دست به اعتصاب زده بودند، اقدام به برگزاری تظاهرات در مقابل پارک عمومی "باخی گشتی" واقع در خیابان "سالم" این شهر کردند.

این تظاهرات که در روزهای گذشته نیز به صورت پراکنده برگزار شده، در اعتراض به کاهش میزان حقوق این نیروها و تعویق در پرداخت آن، بر پا شد.

نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی سلیمانیه خواستار دریافت حقوق خود به صورت کامل و در موعد مقرر هر ماه شده اند.

این در حالی است که روز گذشته سرهنگ فریدون عمر رئیس راهنمایی  ورانندگی سلیمانیه اعلام کرده بود که تمامی این نیروها که اعتصاب کرده اند باید از روز پنج شنبه بر سر کارهای خود بازگردند و در غیر این صورت با آنان بر اساس قوانین برخورد می شود.

پیشتر نیز پزشکان و کادر درمانی در سلیمانیه در اعتراض به عدم دریافت حقوق دست به اعتصاب زده بودند.

کارمندان، بازنشستگان و حقوق بگیران اقلیم کردستان در شش ماه گذشته از سال 2020 میلادی فقط حقوق دو ماه را دریافت کرده اند و دولت اقلیم اعلام کرده که به دلیل کسری بودجه، حقوق بعدی آنان را با 21 الی 50 درصد کاهش پرداخت می کند.