انتشار:  پنج‌شنبه 12 تیر 1399  ::  12:18   

درخواست نماینده سنندج:

سهم اراضی آب کردستان باید افزایش یابد

سرویس کردستان- نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود ۳۳ سد در کردستان، ۱۰ درصد اراضی کشاورزی استان آبی است در حالیکه میانگین کشوری آن ۴۷ درصد است لذا در این بخش باید دولت تجدید نظر کرده و سهم تبدیل اراضی دیم به آبی در استان را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، سیدمهدی فرشادان روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی کردستان که با حضور جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی برگزار شد،  اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح‌های بزرگ زمان‌بر و هزینه‌بردار است، اجرای پروژه‌های زودبازده کمک زیادی به توسعه استان‌هایی همچون کردستان می کند و باید در اولویت باشد.

او با تاکید بر اینکه بهتر است دستگاه‌های اجرایی، پروژه‌های زودبازده بویژه در بخش‌های کشاورزی و گردشگری تعریف و در اولویت کاری قرار دهند به درآمد اصلی مردم کردستان که در بخش کشاورزی و دامداری است، اشاره و اضافه کرد: باید سرمایه‌گذاری ها را به این سمت برد چرا که کردستان پتانسیل زیادی در این حوزه‌ها دارد و می تواند حرف های بیشتری در عرصه اقتصاد کشور برای گفتن داشته باشد.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی به تعریف پروژه‌هایی خوب در سطح استان اشاره کرد و افزود: با این وجود، کردستان زمستان پارسال رتبه اول بیکاری را در کشور داشت و اکنون هم وضعیت چندان مناسب نیست.

فرشادان تاکید کرد: کردستان مشکلات بسیار زیادی دارد و کرونا هم باعث شد عده‌ای از مردم شغل خود را از دست بدهند و برخی واحدهای تولیدی نیز با مشکل مواجه و تعدادی از نیروهای خود را تعدیل کنند پس این حوزه ها باید بیشتر از سوی دولت مورد حمایت قرار گیرند.

او با بیان اینکه برخی از مشکلات پرداخت تسهیلات بانکی در استان به حوزه بانکی کشور بر می‌گردد، یادآور شد: بانک‌ها همکاری لازم را برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز به سرمایه‌گذاران بویژه در بحث سرمایه در گردش ندارند.