انتشار:  پنج‌شنبه 12 تیر 1399  ::  13:35   

کرونا 9 کردستانی دیگر را به کام مرگ فرستاد

سرویس کردستان- رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان از شناسایی ۹۱ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، دکتر فرزین رضاعی اظهار کرد: در حال حاضر ۴۹۹  بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۱۹۸ نفر، بعثت سنندج ۲۸ نفر، کوثر سنندج ۹۰ نفر، امام خمینی سقز ۴۱ نفر، بوعلی مریوان ۱۸ نفر، فجر مریوان ۳۶ نفر، شهیدبهشتی قروه ۱۵ نفر، امام حسین بیجار ۱۵ نفر،  بیمارستان سینای کامیاران ۱۹ نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره ۱۴ نفر، صلاح‌الدین بانه یک نفر، بیمارستان  شهدا در دهگلان ۶ نفر، شهید چمران در سروآباد ۴ نفر  و در بیمارستان رازی بانه ۱۴ نفر بستری هستند.

دکتر رضاعی اضافه کرد: اکنون ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

وی  آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۳۰۹  نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۶۵ نفر در سقز، ۱۰۲ نفر در سنندج، ۲۳ نفر در قروه،۲۷  نفر در بانه، در مریوان ۱۶  نفر، ۲۳ نفر در بیجار، ۲۹ نفر در کامیاران، ۱۸ نفر در دیواندره و ۶ نفر در دهگلان جانباختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون ، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را  تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.