سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 15 تیر 1399  ::  08:26   

تصویب موادی از لایحه جنجالی «تعدد کانون های وکلا» در کمیسیون عدالت پارلمان ترکیه

سرویس ترکیه -  12 ماده از لایحه جنجالی تاسیس کانون های وکلای متعدد در ترکیه به تصویب کمیسیون عدالت مجلس ترکیه رسید.

به گزارش کردپرس، 12 ماده از لایحه جنجالی تاسیس کانون های وکلای متعدد در ترکیه که از سوی حزب حاکم عدالت و توسعه (AKP) به پارلمان ارائه شده و حواشی زیادی نیز داشت، به تصویب کمیسیون عدالت مجلس ترکیه رسید.

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، تولای حاتم اوغولاری، نماینده آدانا در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در انتقاد از تصویب این لایحه در کمیسیون عدالت پارلمان ترکیه عنوان کرد: «ظلم ظالم ها یک چاه تاریک است و این کشور را به آن چاه تاریک می اندازد. هنوز این فرصت هست که جلوی این لایحه گرفته شود. روسا و اعضای کانون وکلای ترکیه هنوز در خیابان ها هستند و می توانند مانع از ابلاغ این لایحه به صحن علنی پارلمان ترکیه شوند. همه به خوبی می دانند که این لایحه یک حسابرسی سیاسی بوده و یک رفتار کاملا سیاسی به حساب می آید. هدف از این طرح بهبود وضعیت کانون های وکلای ترکیه نیست. اگر این گونه بود طرح پیش از آن که به مجلس آورده شود میان تمام وکلای ترکیه رای گیری می شد. بیش از 70 درصد وکلای ترکیه مخالف این طرح هستند».

لازم به ذکر است، ارائه این لایحه به پارلمان ترکیه موجی از اعتراضات و تحصن های روسا و اعضای کانون های وکلای ترکیه را در پی داشت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها