سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 15 تیر 1399  ::  09:38   

پایان اعتصاب پزشکان و کادر درمانی استان سلیمانیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- پزشکان و کادر درمانی استان سلیمانیه پس از گذشت سه هفته اعتصاب خود را که در اعتراض به عدم دریافت حقوق آغاز شده بود، پایان دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری و تحلیلی شارپرس، اتحادیه و سازمان های صنفی پزشکان و کادر درمانی در استان سلیمانیه اقلیم کردستان اعلام کردند که با در نظر گرفتن شرایط وخیم مردم استان، به ویژه بحران اقتصادی و شیوع کرونا، تصمیم گرفته اند، به صورت موقت به اعتصاب خود پایان دهند.

این اتحادیه ها با ارسال یادداشتی به ریاست و دولت و پارلمان اقلیم کردستان اعلام کرده اند که پس از سه هفته اعتصاب که به منظور اعمال فشار بر دولت اقلیم برای پرداخت کامل و به موقع حقوق و رسیدگی به بخش سلامت و بهداشت، صورت گرفت؛ به دلیل افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان و نیاز شدید به نیروی انسانی برای رسیدگی به بیماران تصمیم گرفته اند به صورت موقت به این اعتصاب پایان دهند.

همچنین اشاره شده که پایان دادن به این اعتصاب موقتی و برای مدتی کوتاه است و  اگر دولت اقلیم، بار دیگر پرداخت حقوق به پزشکان و کادر درمانی را به تعویق بیاندازد، دوباره دست به اعتصاب می زنند.

این در حالی است که با وجود سپری شدن شش ماه از سال 2020 میلادی کارمندان و حقوق بگیران اقلیم حقوق دو ماه را دریافت کرده اند و این شرایط موجب اعتصاب اکثریت پزشکان و کادر درمانی در استان سلیمانیه و همچنین نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی مرکز استان شد.

از سوی دیگر آمار ابتلا به ویروس کرونا در اقلیم کردستان تا کنون به 7 هزار و 48 مورد و آمار قربانیان نیز به 240 تن رسیده است و استان سلیمانیه با 5 هزار و 67 مورد بیمار مبتلا به کرونا و 3 هزار و 591 بیمار بستری و 207 مورد ثبت مرگ ناشی از ابتلا به کرونا، دارای بیشترین آمار ابتلا و قربانی در اقلیم است.