سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 15 تیر 1399  ::  09:42   

رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه:

دلیل تحریم های آمریکا علیه سوریه عدم حل و فصل بحران این کشور است

سرویس سوریه - رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به قانون سزار، تحریم ها آمریکا علیه سوریه را نتیجه افزایش عمر بحران و عدم حل و فصل آن ارزیابی کرد.

به گزارش کردپرس، امینه عمر، رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا علیه کشور سوریه تحت عنوان قانون سزار عنوان کرد: «دلیل اعمال تحریم ها علیه کشور سوریه عدم قبول حل و فصل سیاسی بحران این کشور از سوی دمشق است. تحریم ها نتیجه افزایش عمر بحران در سوریه و عدم وجود هیچ گونه نشانه ای از حل و فصل در برابر بحران است. این تحریم ها اقتصاد را هدف قرار داده است. در واقع هدف از این تحریم ها این است که فروپاشی اقتصادی در سوریه حاکمیت سیاسی را تضعیف خواهد کرد و بدین ترتیب دولت مرکزی را به حل و فصل سیاسی بحران مجبور خواهد کرد».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، عمر در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «بهترین راه برای حل و فصل بحران های سوریه از جمله بحران اقتصادی، دیالوگ و مذاکره است. حکومت سوریه با تمامی جناح ها و بخش هایی که در این کشور به وجود آمده اند باید مذاکره کند. ما هر زمان به ایجاد چنین مذاکره ای تأکید کرده و خواهیم کرد. سوریه یک ساختار موزاییکی دارد و ملل زیادی در کنار یکدیگر زندگی می کنند. ما خواستار دستیابی مردم به حقوق خود در این کشور هستیم. این مسئله نیز تنها با ایجاد مذاکره سوری – سوری تحقق پیدا خواهد کرد. بدین ترتیب یک سوریه دموکراتیک را با هم خواهیم توانست تأسیس کنیم».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها
#آمریکا