سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 15 تیر 1399  ::  20:18   

کارخانه تولید لوازم آرایش و بهداشتی ارومیه در آتش سوخت

سرویس آذربایجان غربی- رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: انفجار و آتش سوزی گسترده در کارخانه تولید لوازم ارایشی و بهداشتی در روستای چوب تراش مهار و خاموش شد.

به گزارش کردپرس، ابراهیم شاد قوشچی در خصوص این حادثه به ایسنا گفت: ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه نیمه شب گذشته در پی تماس تلفنی کارگران یک کارخانه مبنی بر بروز انفجار و به دنبال آن آتش سوزی، ستاد فرماندهی آتش نشانی شهرداری ارومیه نیروهای عملیاتی ۴ ایستگاه را به همراه تانکر آب به ۵ کیلومتری بزرگراه شهید فعال(جاده سنتو) روستای چوبتراش اعزام کرد.

وی افزود: به محض رسیدن به محل حادثه مشاهده شد که شعله های سرکش آتش و دود از پنجره ها به آسمان زبانه می کشد و مشخص شد که محل حادثه یک کارخانه تولید لوازم آرایش و بهداشتی به وسعت تقریبی ۱۰۰۰ متر مربع است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: د در مشاهدات و بررسی های اولیه مشخص شد که قسمت انبار مواد اولیه آتش گرفته و شعله های آتش در حال سرایت به مابقی اجناس است.

شاد قوشچی ادامه داد: آتش نشانان در یک عملیات نفس گیر بلافاصله پس از ایمن سازی محیط، قطع جریان برق و گاز کارخانه و با استفاده از تجهیزات انفرادی و دستگاه تنفسی با کشیدن چند رشته لوله آبدهی به کانون آتش نفوذ کردند.

وی تصریح کرد: در اطفاء حریق این واحد تولیدی که به دلیل حجم بالای مواد اولیه تولیدی ۵ ساعت به طول انجامید نیروهای عملیاتی توانستند  شعله های سرکش آتش را خاموش و پس از برش قسمتی از سقف با استفاده از تجهیزات مخصوص برش، عملیات لکه گیری و  تخلیه دود را آغاز کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: خوشبختانه این حادثه هیچگونه مصدومی در بر نداشت و آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه و استقرار دوستگاه خودرو آماده جهت جلوگیری از برگشت آتش و انجام عملیات در صورت نیاز و تحویل محل به مالک، ماموریت خود را پایان دادند.