سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 15 تیر 1399  ::  20:38   

انتقاد وزیر امور خارجه ترکیه از اتحادیه اروپا:

تصمیم اتحادیه اروپا در باز نکردن مرزهایش با ترکیه سیاسی است

سرویس ترکیه - وزیر امور خارجه ترکیه با انتقاد از تصمیم اتحادیه اروپا در اولین گام از عادی سازی وضعیت در دوران پاندمی کرونا قرار نگرفتن ترکیه در لیست اتحادیه اروپا را یک تصمیم سیاسی توصیف کرد‌.

به گزارش کردپرس، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از رفتار اتحادیه اروپا در خصوص سفر شهروندان اروپایی به ترکیه عنوان کرد: «در سایه تدابیر اتخاذ شده به یکی از موفق ترین کشورها در مبارزه با کرونا تبدیل شده ایم. یکی از کشورهایی به حساب می آییم که دارای یکی از بهترین سیستم های بهداشت و درمان و زیرساخت های مربوط به آن است. این که تصمیم اتحادیه اروپا در قبال ترکیه یک تصمیم سیاسی است را ما هر زمان به خود آنان و افکار عمومی نیز اعلام کرده ایم‌. خود اروپایی ها هم به این مسئله تاکید دارند».

به نوشته تلویزیون NTV، چاووش اوغلو در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «زمانی که به لیست کشورهایی که مجوز ورود به اتحادیه اروپا را دریافت کرده اند نگاه می کنیم به هیچ عنوان در رقابت با این کشورها نیستیم. همه آن کشورها با ما کشور دوست و همسایه هستند‌. در اینجا چیزی که اهمیت دارد سلامت انسان ها و امنیت آنان است. ما بر اساس این مولفه ها کار کرده و فعالیت خود را ادامه می دهیم. زمانی که این شرایط را در نظر بگیریم متوجه خواهیم شد که در خصوص ترکیه ناحقی صورت گرفته است و برای برخی کشورها با این که در آمار و ارقام کرونا وضعیت خوبی ندارد به دلیل مسائل سیاسی امتیازی در نظر گرفته شده است. این درحالیست که چنین اقدامی بسیار اشتباه است. اگر با به خاطر انداختن جان شهروندان خود به برخی کشورها امتیاز قائل شده و کشورهایی مانند ترکیه که وضعیتی به مراتب بهتر دارند را نادیده بگیرید در آن صورت شهروندان خود شما علیه تان به پا خواهد خواست».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه