سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 15 تیر 1399  ::  23:50   

اعلام تحصن یکی از نمایندگان پارلمان کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده مستقل پارلمان کردستان در اعتراض به آنچه بی توجهی پارلمان به درخواست ها برای رسیدگی به معضلات اقلیم کردستان خواند، تحصن کرد.

به گزارش کردپرس، سیروان بابان در گفتگو با سایت خبری نوچه نت گفت  که به دلیل بی توجهی پارلمان به درخواست هایی که برای رسیدگی به مشکلات و معضلات اقلیم کردستان مطرح شده، تحصن می کند.

نماینده مستقل پارلمان کردستان افزود که بارها درخواست کرده اند پارلمان برای حل معضلاتی چون مشکلات موجود در مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد از جمله افزایش تحرکات داعش در این مناطق و تلاش های افراد نژادپرست برای پاکسازی کرکوک از کردها، انجام دهد و به این مسائل رسیدگی شود، اما با وجود سپری شدن چندین ماه پارلمان هیچ گونه اقدامی را در این خصوص انجام نداده است.

وی اعلام کرد که از ساعت 13 بعد از ظهر یک شنبه 15 تیر / 5 جولای در اعتراض به بی توجهی و اهمال پارلمان کردستان نسبت به مسائل مطرح شده و مشکلات کنونی تحصن خود را آغاز کرده است.

سیروان بابان پیشتر به سایت خبری زمن اعلام کرده بود که در اعتراض به تصمیم دولت اقلیم کردستان در کاهش 21 درصدی حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم تحصن می کند.