سرویس سوریه
انتشار:  جمعه 3 مرداد 1399  ::  11:39   

عضو هیات رییسه شورای میهنی کُرد سوریه«ENKS»در گفت‌وگو با کُردپرس مطرح کرد؛

«پیشمرگ روژ»  باید به کُردستان سوریه بازگردد

سرویس سوریه-عضو هیات رییسه شورای میهنی کُرد در سوریه گفت‌: برای ما بعنوان شورای میهنی کُرد، بازگشت پیشمرگ‌ روژ به کُردستان سوریه و ایجاد نیروی نظامی مشترک بسیار امر با اهمیتی است.

«سلیمان اوسو» رییس حزب اتحاد کُردستانی سوریه و عضو هیات رییسه شورای میهنی کُرد سوریه«ENKS»در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به مذاکرات در خصوص بازگشت نیروهای پیشمرگ روژ به کُردستان سوریه، اظهار کرد:بحث بازگشت نیروهای "پیشمرگ روژ" به کُردستان سوریه یکی بندهای اصلی توافقنامه دهوک میان شورای میهنی کُرد(ENKS) و احزاب اتحاد میهنی کُرد(YNKS) است.

وی افزود:ما گفت‌وگوی خود را بر اساس مفاد این توافقنامه ادامه می‌دهیم تا به حصول نتیجه برسیم.

سلیمان‌ اوسو تصریح کرد:بدون‌ شک در این زمان که گفت‌وگوها را آغاز کرده‌ایم، کار مشکلی در پیش داریم اما همه تلاش ما بعنوان شورای میهنی کُرد این است با طرف دیگر به توافق جامع و همه‌ جانبه‌ایی برسیم.

رییس حزب اتحاد کُردستانی سوریه(P.Y.K.S) خاطرنشان کرد:بازگشت پیشمرگ‌ روژ به کُردستان سوریه و ایجاد نیروی نظامی مشترک برای ما بعنوان شورای میهنی کُرد بسیار با اهمیت است.

به گزارش کردپرس، سلیمان اوسو، عضو کمیته مرکزی شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) همچنین در گفت‌وگویی با خبرگزاری"KRDnews" با اشاره به فرایند مذاکرات کردهای سوریه عنوان کرد: «دومین مرحله از مذاکرات اتحاد کرد – کرد در سوریه بر اساس توافقنامه دهوک انجام خواهد پذیرفت. مهمترین بند مذاکرات بدون شک ایجاد "یک نیروی نظامی مشترک" خواهد بود. در این چارچوب موضوع بازگشت نیروهای پیشمرگ روژ نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت».

به نوشته خبرگزاری KRDnews، اوسو در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «در خصوص حضور پیشمرگ روژ در درون یک نیروی نظامی مشترک هم آمریکا و هم حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) نظرات مثبتی دارند. برای این که یک موضوع بسیار حساس به حساب می آید برای جزئیات و روند تحقق این مسئله باید کمیسیون کارشناسی تأسیس شود».