سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 8 مرداد 1399  ::  12:43   

مسئول روابط با ایران در نهاد روابط خارجی اقلیم کردستان طی گفتگو با کردپرس خبر داد:

تردد محدود در مرزهای ایران و اقلیم کردستان / مبادلات بازرگانی بدون وقفه‌ در جریان است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - عبدالله آکره یی مسئول روابط با ایران در نهاد روابط خارجی اقلیم کردستان در گفتگو با کردپرس، آخرین وضعیت تردد میان مرزهای فی مابین را اعلام کرد.
 

عبدالله آکره یی مسئول روابط با ایران در نهاد روابط خارجی اقلیم کردستان در گفتگو با خبرنگار کردپرس ضمن اشاره‌ به‌ آغاز تردد در مرزهای میان دو طرف، گفت: از روز سه‌ شنبه‌ 7 مرداد ماه‌ 1399 تردد از مبادی مرزی میان ایران و اقلیم کردستان از سر گرفته‌ شد، اما تردد، عمومی نیست و به‌ صورت محدود انجام می شود.
آکره یی افزود: بنا به‌ تصمیم وزارت داخلی اقلیم کردستان به‌ عنوان مرحله‌ اول عادی سازی تردد با ایران، مجوز تردد به‌ برخی اشخاص از جمله‌ افرادی که‌ در پروژه‌ ها کار می کنند و یا مهندسان و بازرگانان و همچنین آن ها هایی که‌ مجوز اقامت دارند و افراد بیمار داده‌ شده‌ است و ایران و اقلیم کردستان به‌ این تصمیم پایبند هستند. بر این اساس، شهروندان از اقلیم کردستان می توانند وارد ایران شوند و از این کشور بازگردند و این امر برای شهروندان ایرانی هم صادق است.
وی اشاره‌ کرد که‌ در این مرحله؛‌ تردد میان ایران و  اقلیم کردستان محدود خواهد بود و قرار بر این است که‌ در مراحل بعدی عادی شود، اما هم اکنون به‌ نحوی خواهد بود که‌ شرح آن رفت . در صورت اتخاذ تصمیمات جدید از سوی طرفین اعلام خواهد شد.
مسئول روابط با ایران در نهاد روابط خارجی اقلیم کردستان در خصوص مبادلات بازرگانی گفت: مبادلات بازرگانی در جریان است و اقدامات لازم برای مبادلات بدون هیچ مشکلی انجام شده‌ است تا تجار و بازرگانان به‌ راحتی به‌ صادرات و واردات کالاها ادامه‌ دهند.
آکره‌ یی درباره‌ میزان مبادلات بازرگانی میان ایران و اقلیم کردستان، گفت: در هر یک از مرزها روزانه‌ 700 کامیون کالا از ایران وارد اقلیم کردستان می شود و سالیانه‌ مبادلات بازرگانی میان اقلیم کردستان و ایران 4 میلیارد دلار است.