سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 22 مرداد 1399  ::  21:39   

تظاهرکنندگان دفتر جنبش تغییر در قلعه دیزه اقلیم کردستان را به آتش کشیدند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- شماری از شرکت کنندگان در تظاهرات ضد دولتی منطقه قلعه دیزه اقلیم کردستان، اقدام به آتش زدن دفتر جنبش تغییر در این شهر کردند.
 

به گزارش کردپرس، امروز چهارشنبه 22 مرداد/ 12 اوت، تظاهرات ضد دولتی در برخی شهرهای اقلیم کردستان، برپا شد و در شهرهای اربیل و دهوک نیروهای امنیتی اقدام به دستگیری برخی از تظاهرکنندگان کردند.

سایت خبری زمن پرس گزارش داد که در شهر قلعه دیزه از توابع استان سلیمانیه، این تظاهرات به خشونت کشیده شده و برخی از تظاهرکنندگان به ساختمان دفتر جنبش تغییر حمله کرده و این ساختمان را به آتش کشیدند.

یکی از فعالین جنبش تغییر در این مورد گفت که آنان از این تظاهرات که برای حمایت از حقوق بگیران است، استقبال می کنند، اما دست هایی در این تظاهرات دخیل بوده و اقدام به آتش زدن دفتر جنبش تغییر کرده اند.

همچنین اشاره کرده که حجم فساد اتحادیه میهنی (یکیتی) و حزب دمکرات (پارتی) در ماه به 350 میلیون دلار می رسد، اما در تظاهرات ضد فساد دفتر جنبش تغییر که علیه فساد مبارزه می کند، به آتش کشیده می شود.

 از سوی دیگر فرماندار منطقه پشدر نیز به سایت خبری خندان گفت که تظاهرکنندگان در قلعه دیزه دفتر جنبش تغییر را آتش زده و دفتر حزب دمکرات (پارتی) را نیز سنگ باران کردند،  اما نیروهای امنیتی موفق به کنترل وضعیت شده اند.

پیشتر شورای هماهنگی برگزاری تظاهرات اقلیم، در فراخوان برگزاری این تظاهرات، مطالبات تظاهرکنندگان را انحلال دولت، برگزاری انتخابات زودهنگام، تشکیل دولت موقت، انحلال کمیسیون عالی انتخابات اقلیم که آن را حزبی خوانده اند، انحلال شورای عالی قضائی و تشکیل شورایی مستقل و متخصص به جای آن و تامین استقلال قوه قضائیه اقلیم و پایان سلطه احزاب بر آن، اعلام کرد.