سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 26 مرداد 1399  ::  18:39   

دخالت در عزل و نصب ها و طایفه گرایی پاشنه آشیل انتخابات مجلس در ایلام

سرویس ایلام - استاندار ایلام در مراسم تجلیل از دست اندرکاران انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که توسط هیئت نظارت استان برگزار شد، گفت: دخالت در عزل و نصب ها و قومیت گرایی دو آسیب جدی در مناطق زاگرس نشین از جمله استان ایلام است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز به دو آسیب در مناطق زاگرس نشین در ادوار مختلف که منجر به یک دوره‌ای شدن انتخاب نمایندگان می‌شود اشاره کرد و گفت: یکی دخالت‌های بی مورد در عزل و نصب‌ها است و البته قانون هم به نمایندگان حق دخالت در انتصابات را نداده است.

وی آسیب دوم را قومیت گرایی و ستادگرایی عنوان کرد و گفت: در این راستا بعد از پیروزی کاندیدای مورد نظر انتظارات در مسیر قومیت گرایی و ستادگرایی شکل می‌گیرد و این کار را برای نمایندگان این مناطق سخت و دشوار می‌کند.

وی در ادامه خواستار رفع این دو نقیصه در مناطق زاگرس نشین شد و گفت: همه باید در این زمینه فرهنگ سازی کنیم و به هم کمک کنیم تا راه نظارت بر قانون، محرومیت زدایی، مشارکت در امر توسعه و..‌. برای نمایندگان باز شود.

در مرحله دوم این دوره از رقابت‌ها که در استان مربوط به حوزه انتخاباتی جنوبی استان می‌شود، باید طوری برنامه ریزی شود که هم شاهد حضور حداکثری مردم باشیم و هم دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت شود.

وی در ادامه ضمن ابراز امیدواری در جهت مشارکت بالای مردم خواستار اجرایی شدن مصوبات و دستورالعمل‌های بهداشتی در انتخابات پیش رو شد و افزود: دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا حکم حکومتی و لازم الاجرا هستند و در دور دوم انتخابات مجلس استان نیز مورد تاکید جدی است.

به گزارش کردپرس، در پایان این مراسم از زحمات عوامل و دست اندرکاران انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان تجلیل به عمل آمد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#استاندار ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی
#انتخابات مجلس
#طایفه گرایی، ستادگرایی
#دور دوم
#دهلران