سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 19 شهریور 1399  ::  12:37   

سخنی با ریاست سازمان بهزیستی کشور

سرویس کردستان- جناب دکتر قبادی دانا؛ سوای  ملاحظات سیاسی قطعا جنابعالی از شاخصه های خاصی برخوردارید که شما را به این پست گسترده و حساس انتخاب نموده اند اما وقتی مددجویان بهزیستی و فعالین مدنی و دغدغه مندان مسائل بهزیستی کردستان شنیدند شما در اواسط سال جاری مریوان را برای گذراندن اوقات استراحت انتخاب کردید و طی چند روز اقامت در آنجا با کوله باری از هدایای مدیریت بهزیستی، استان را بدون سرو صدا ترک کردید واقعا برشما و برانتصاب کنندگان شما تاسف خوردند.

درست است میهمان نوازی کردستانی ها شهره عام می باشد ولی حداقل می توانستید از دلیجان خود پیاده شده و سری هم به برخی مراکز بهزیستی بزنید تا شاید گوشه ای از مدیریت نا کارآمدی استان برایتان هویدا می شد.

آقای قبادی دانا کاش به جای غرق در تنعمات تصنعی مدیریت بهزیستی استان در میهمانسرای مجلل مریوان حسابرسی معمولی ازمسائل مالی این مدیریت می کردید. کاش سری به حساب های در اختیار مدیریت بهزیستی می زدید و آماری از گاو صندوق کارت های اعتباری می گرفتید و محل هزینه های آن را می پرسیدید. کاش هیاتی به سرکشی از مراکز نگهداری سالمندان سنندج می فرستادید تا ببینید چگونه این بی پناهترین بی پناهان را از داشتن هیات امنایی محروم کردند تا اموال و املاک بعضی از خیرین آنان را به نام کارمندان خود تملک کنند کما اینکه نمونه ای از این تخلف آشکار  توسط کردپرس افشا گردید و بلافاصله از ترس رسوایی آن را عودت دادند.

 معلوم نیست چه تعدادی دیگر در بی اطلاعی مسئولین ،حیف ومیل شده است . معلوم نیست علت سماجت و اصرار در ابقا مدیریت بهزیستی پس از دوازده سال مدیریت چیست؟ معلوم نیست برخی مدیران بالادستی با چه توجیهی این مدیر پرحاشیه را تحمل می کنند؟ اما دلیل رضایت رئیس بهزیستی کشور از این مدیر پس از سفر مریوان که با دست پر روانه تهران گردید  دانسته شد.

 حال متوجه شدیم که علت رضایت دیگر مدیران ارشد این سازمان در تهران هم مانند رئیس بهزیستی کشور و مدافعان او در کردستان می باشد در حالی که نارضایتی عمومی در بدنه سازمان استان و مددجویان این سازمان خدماتی در حال فوران است.

بدیهی است فساد گسترده در این سازمان خدماتی بر کارکنان آن از هرکجای دیگر  آشکارتراست اگر مدیری از این مجموعه درمقابل این فسادها سکوت کند یا نمک گیر شده و در حلقه فساد گرفتار آمده است و یا ملاحظات دیگری دارد.