سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 20 شهریور 1399  ::  17:44   

در دیدار با نخست وزیر عراق

مسرور بارزانی: اربیل برای حل مسائل معلق مانده و یافتن راه حل های طولانی مدت تلاش می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان – مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان در دیدار با مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق گفت دولت اربیل برای حل مشکلات باقیمانده و تثبیت راه حل های بلند مدت تلاش می کند.
 

به گزارش کرد پرس به نقل از بغداد الیوم، بخش رسانه ای دفتر نخست وزیری عراق در این باره گفت: الکاظمی در سفر با اربیل با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان با حضور شماری از مقامات دولت اقلیم دیدار و گفتگو کرد.

این بیانیه می افزاید: کاظمی در این دیدار گفت که تجربه همکاری امنیتی و تکمیلی بودن نقش نیروهای مسلح در مبارزه با تشکیلات تروریستی داعش باعث تقویت وحدت ملی و ممکن بودن پیروزی شده است.

نخست وزیر عراق افزوده است: حاکمیت عراق، مفهوم مشترکی است که همه عراقی ها را متحد می کند و نباید در زمینه دفاع از آن کوتاهی کرد.

کاظمی در ادامه خاطرنشان کرد: فرصت برای تقویت همکاری های مشترک و ارائه بهترین تلاش ها در راستای خدمت به شهروندان عراقی، فراهم شده است. از سوی دیگر لازم است در زمینه آماده سازی برای برگزاری انتخابات زودهنگام تسریع شود.

در بیانیه دفتر نخست وزیری عراق همچنین آمده است: دولت اقلیم کردستان تلاش می کند همه مشکلات معلق مانده را حل کند و درصدد دستیابی به راه حل های بلند مدت است. از این رو، از تلاش های دولت کاظمی برای اصلاح امور در زمینه های مختلف، حمایت می کند.