سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  جمعه 21 شهریور 1399  ::  09:38   

انتخابات مرحله دوم مجلس در دو حوزه انتخابیه کرمانشاه آغاز شد

سرویس کرمانشاه -  مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریور در ۲ حوزه انتخابیه کرمانشاه و اسلام‌آبادغرب و دالاهو برای انتخاب ۲ نماینده دیگر استان آغاز شد.

به گزارش کردپرس, دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه تعداد شعب اخذ رای در این ۲ حوزه انتخابیه نسبت به دور نخست انتخابات کاهش پیدا نکرده است، گفت: در حوزه کرمانشاه ۶۰۰ شعبه و در حوزه اسلام آبادغرب و دالاهو ۱۸۳ شعبه جمع آوری آرا مردم را برعهده دارند.
بهرام سلیمانی افزود: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در شعبی که ازدحام جمعیت وجود داشته باشد صندوق‌های سیار نیز برقرار خواهد شد.
وی در رابطه با واجدین شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات گفت: تمام افراد متولد ۲۱ شهریور ۸۱ به بعد که در دور نخست انتخابات در حوزه‌های انتخابیه رای داده و یا اصلاً رای نداده باشند می‌توانند در این دوره از انتخابات شرکت کنند.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه یادآور شد: تمام شعب اخذ رای به سیستم احراز هویت متصل است و در صورتی که فرد رای دهنده در دور نخست انتخابات در حوزه دیگری رای داده باشد دیگر توان رای دادن ندارد.

در دوم اسفند ۱۳۹۸ تکلیف ۶ کرسی از هشت کرسی نمایندگی استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد اما رقابت در ۲ حوزه و بر سر ۲ صندلی دیگر به مرحله دوم کشید.

در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سید جواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.

اما رقابت سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای یک کرسی باقی‌مانده در شهرستان کرمانشاه و مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو به دور دوم کشید.

ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را هم پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.
زمان برگزاری دومین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح تا ۱۸ روز جمعه ۲۱ شهریور اعلام شده است.