سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  جمعه 21 شهریور 1399  ::  11:54   

استاندار کرمانشاه:

انتظار داریم نمایندگان مجلس برنامه های توسعه ای و اقتصادی استان را پیگیری کنند

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه گفت: انتظار داریم نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی پیگیر اجرای برنامه توسعه‌ای و مباحث اقتصادی کرمانشاه باشند.

به گزارش کردپرس «هوشنگ بازوند» روز جمعه در جریان بازدید از شعبه اخذ رای در دبیرستان استقلال کرمانشاه و انداختن رای در صندوق در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جلساتی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی داشتیم، افزود: نمایندگان استان در این جلسات به موضوع اولویت های استان عنایت داشتند و پیگیر این قضیه هم هستند.

وی در ادامه با اعلام اینکه اولویت اول استان کرمانشاه مباحث اقتصادی از جمله اشتغال، معیشت، سرمایه‌گذاری و مبارزه با بحث بیکاری است، گفت: در برنامه‌ها و شعارهای نمایندگان مردم کرمانشاه هم پیگیری این موضوعات را دیده‌ایم و امیدوارم با اضافه شده ۲ نماینده کرمانشاه و اسلام آبادغرب و دالاهو این موضوع در اولویت قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه انسجام خوبی در استان میان مسوُولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، افزود: امیدوارم درچارچوب برنامه‌های تدوین شده توسعه استان شامل سند آمایش استان، سند اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و سند سرمایه‌گذاری را بتوانیم عملیاتی کنیم.

بازوند با بیان اینکه در سند سرمایه‌گذاری باید سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان در استان کرمانشاه سرمایه‌گذاری شود، تصریح کرد:  طبیعی است که این سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی به تنهایی از عهده دولت خارج است و باید موانع سر راه سرمایه‌گذاری را به عنوان یک جریان سیال برداریم که سرمایه از بازار به استان کرمانشاه سرازیر شود که این موضوع هم دور از ذهن نیست.

او تاکید کرد که اگر موانع برداشته شود به طور قطع تحقق شعار ۲۰هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان قابل تحقق است.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش از مردم شهرستان های کرمانشاه، اسلام آبادغرب و دالاهو خواست باتوجه به شرایط کرونا صبح اول وقت برای انداختن رای خود در صندوق در شعبات حاضر شوند و آن را به بعدظهر موکول نکنند تا ازدحام شکل نگیرد. 

بازوند همچنین خطاب به مردم افزود: رای که مردم می دهند مطمئن باشند که هیات های اجرایی و نظارت از رای آنها صیانت می کند چرا که این رای آنها حق الناس است و به صورت ویزژه این موضوع رصد می شود.

مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریور در ۲ حوزه انتخابیه کرمانشاه و اسلام‌آبادغرب و دالاهو برای انتخاب ۲ نماینده دیگر استان در حال برگزاری است.